NIEPOKONANI biorą w obronę uczciwego prokuratora!

Bierzemy w obronę prokuratora Mateusza Wolnego z Bielska Białej gdyż jest człowiekiem uczciwym i właściwie interpretującym słowo honor oraz godność urzędnika!
W dniu 11 kwietnia Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska Białej wystąpiło do Prokuratora Generalnego, Krajowej Rady Prokuratorów i Związków Zawodowych Prokuratorów, aby wstawiły się z własnej inicjatywy za jednym z nielicznych uczciwych prokuratorów –  Mateuszem Wolnym,  prokuratorem Prokuratury  Rejonowej w Bielsku – Białej.  Za karę, że wykrył podrabianie dokumentów przez dyrektorów  ING Bank Śląski, jego przełożony  zniesławiał  go w mediach.  Wszczęto  mu też bezzasadnie  postępowanie dyscyplinarne,w którym został ukarany.
Z powodu nie do końca transparentnych działań jego zwierzchników z Prokuratury Okręgowej  w Bielsku – Białej wraz z Prokuraturą  Apelacyjną w Katowicach a także   Prokuraturą Krajową, instytucja ta przez 10 lat oskarżała niewinną osobę, trwoniąc pieniądze podatników, starając się jednocześnie chronić przestępstwo fałszowania dokumentów bankowych ( umów rachunku bankowego)  Banku Śląskiego, a także nie podejmując działań w sprawie wielomilionowego oszusta. Istnieje realne podejrzenie, że proceder ten trwa nadal. Zwierzchnicy prok. M. Wolnego doprowadzili nawet z chęci odwetu za złożenie dwóch kasacji prokuratorskich.

Ostatecznie Sąd Najwyższy przyznał rację oskarżonemu, którego uniewinnił Sąd Okręgowy. Tym samym Sąd Najwyższy potwierdził, że rację miał w 2006r.  prokurator Mateusz Wolny a nie prokuratura.

Na temat tej sprawy można przeczytać więcej w Neewsweek’u – http://www.aferyibezprawie.org/images/stories/Zgierska.pdf

One response to “NIEPOKONANI biorą w obronę uczciwego prokuratora!

  1. Najpierw trzeba wyrównać wyrządzone krzywdy. Nie przeprosinami ale dużą kasą, bo Polska to bogatszy kraj niż się wydaje. Dopiero po zadośćuczynieniu krzywd można zresetować państwo i wyrastać na lidera biznesu. Pewnych strat już i tak nie odrobimy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s