dla organizacji

Rok 1989 to czas zbiorowej nadziei i wiary w praworządne i sprawiedliwe jutro. Uwierzyliśmy bowiem wtedy, na ogół bezkrytycznie, w obietnice nowego ładu demokratycznego, nowej jakości i organizacji życia gospodarczego oraz nowego rozumienia niezależnego wymiaru sprawiedliwości. Wielu z nas uwierzyło w hasło „bierzcie sprawy w swoje ręce”. Niestety, dążenia społeczeństwa do tej odnowy nie były należycie wspierane procesem oczyszczania się biurokracji oraz systemu sprawiedliwości z przyzwyczajeń zakorzenionych w funkcjonariuszach państwowych w czasach PRL-u. Te wszystkie patologie zostały dlatego przeniesione do nowej rzeczywistości wraz z kodem genetycznym minionej epoki. Ze strony urzędniczo-sądowych korporacji nigdy nie było dążenia do rezygnacji z dawnych przywilejów a zwłaszcza unikania odpowiedzialności za swoje błędne działania. Przeciwnie, skutecznie blokowały wszelkie próby idących w tym kierunku reform.

W tym okresie, ludzie pokrzywdzeni przez następstwa tej bezkarności, próbowali walczyć o swoje prawa inicjując powstanie wielu organizacji, stowarzyszeń i fundacji. Dzisiaj jest ich już wiele. Są one rozproszone na terenie całego kraju. Są też organizacje i agendy międzynarodowe z siedzibą w Polsce, które zajmują się tematyką ochrony podmiotowych praw obywatelskich. Wiele stowarzyszeń i organizacji ludzi biznesu manifestuje również swoją dezaprobatę dla braku przejrzystości systemu prawnego w Polsce.

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE TE ORGANIZACJE do przyłączenia się do naszego ruchu bez konieczności rezygnacji z własnej tożsamości. Naszym celem jest jednoczenie środowiska bez konieczności wyrzekania się z własnych celów i metod działania.

DOŁĄCZCIE DO NAS – WIERZYMY, ŻE RAZEM MOŻEMY ZNACZNIE WIĘCEJ!

Kongres „pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”

PAŁAC KULTURY I NAUKI W WARSZAWIE

31 maja 2012

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s