dla pokrzywdzonych

Jeśli jesteś w jakikolwiek sposób pokrzywdzony przez którąkolwiek z instytucji Państwa Polskiego.

Jeśli spotkałeś się z niegodziwością i bezdusznością funkcjonariuszy państwa reprezentujących: administrację, urzędy celne, ZUS, aparat skarbowy, prokuraturę, sądy i inne agendy naszego państwa …

DOŁĄCZ DO NAS!

Wszyscy uczestnicy kongresu złożą swoje podpisy pod szeregiem starannie wybranych i opracowanych postulatów, które przekażemy najważniejszym organom w państwie, odpowiedzialnym za stan prawa w demokratycznym państwie.

Tylko dzięki uczestnictwu w Kongresie „pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI” będziesz miał niepowtarzalną szansę dołączyć swoją sprawę do wielu innych spraw, które będą złożone na ręce Pana Prezydenta, Premiera i Ministra Sprawiedliwości.

Tylko razem i zjednoczeni będziemy wystarczająco silni aby się skutecznie przeciwstawić zdemoralizowanemu „państwu w państwie”.

Kongres „pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”

PAŁAC KULTURY I NAUKI W WARSZAWIE

31 maja 2012

 

6 responses to “dla pokrzywdzonych

 1. Najwyższa pora by debilizm 20 ostatnich lat w polskim prawie uległ radykalnej zmianie,
  lecz nie w sposób jak to nastąpiło w sprawie niby reformy – likwidując w wszystkich branżach
  całośc dobrej produkcji i to w dużej mierze z polskich materiałów.
  Należy również wycofywać pseudo prowadzących dz.gosp.,którzy szkodzą tak imieniu osób
  pozytywnych prowadzących dz.gosp.oraz kaleczą ludzi finansowo,a pilnujący przepisów prawa określają iż jest to mała szkodliwość społeczna i umarzają sprawy.W takiej sytuacji
  po raz pierwszy znalazłem się Ja /mimo złożonego powiadomienia do łódzkiej prokuratury
  na pracodawcę o popełnienie przestępstwa – nie wypłacając wynagrodzenia za wykonana
  pracę dziś juz minęło 2 lata a wartość to suma ok.3 tys.pln za 2 m-ce pracy styczeń i luty
  2010 roku/.

  • „Najwyższa pora by debilizm 20 ostatnich lat w polskim prawie uległ radykalnej zmianie,”

   Nie ma mowy o debilizmie, ale o skutecznych przemyślanych działaniach, które stworzyły solidne feudalne niewolnicze państwo.

   Partyzant Obiektywizmu

 2. Na początku lat 90. minionego wieku byłem udziałowcem spółki dzierżawiącej kilkuset hektarowy, były PGR w Polsce Północnej. Najpierw, prawie na gorącym uczynku złapałem złodziei, okradających gospodarstwo. Złodzieje podczas tzw. rozpytania przez policję, stwierdzili, że wykonywali moje polecenia, bo… byłem prezesem spółki. Sprawę umorzono. Zaskarżyłem to postanowienie, bo prezesem nie byłem a jedynie udziałowcem. Dostałem odpowiedź, że skoro nie jestem osobą decyzyjną w Zarządzie Spółki, to …. nie ma prawa składać skargi. To postanowienie także zaskarżyłem. Dwa miesiące później, najpierw dostałem zaproszenie na wizję lokalną, bo jak powiedział mi policjant: „najlepiej wiem co mi zginęło”. Z tej wizji wróciłem po kilku latach. W między czasie przedstawiono mi 7 zarzutów. Po kilku latach zostałem uniewinniony z 6. 7 – ten dotyczący rozkradania gospodarstwa, gdzie żądałem ścigania sprawców – podtrzymano. Tak stałem się „kryminalistą”. Żałuję, że obowiązki nie pozwalają mi być na Kongresie (zbyt późno otrzymałem zaproszenie), ale całym sercem jestem z Wami.
  M.S.

 3. A ja chociaż wygrałem przed sądem , bo przecież zostałem uniewinniony od wszystkich zarzutów czuje się przegrany. Moja gehenna trwa już 16 lat. Po prawomocnym wyroku uniewinnia mnie chciałem doprowadzić sprawców przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.
  I to był mój błąd. Aby zamknąć mi usta uderzyli w moją rodzine. Najpierw dokonali brutalnego
  pobicia mojej żony z usiłowaniem gwałtu. Trudno mi o tym pisać. Póżniej powiedziano mi
  że mam jeszcze dzieci i żebym zamknął gembe. . Wielokrotnie zastraszano mnie , próbowano
  pobić. Przez te wszystkie lata nie mogłem dostać stałego zatrudnienia. Zmieniłem nawet
  miejsce zamieszkania i to też na wiele nie pomogło. Do dziś w promieni 100km od zamieszkania nie dostane stałej pracy. Tak ten system działa jeśli oskarżonymi mieliby być
  prokuratorzy , policjanci. Ja nie wierzę że cokolwiek się zmieni. Po prostu byłem kozłem
  ofiarnym , aby sprawcy mogli cieszyć się wolnością.. Tak właśnie działa system sprawiedliwości
  w naszym kraju. I dziś nie ma nikogo kto podałby mi pomocną dłoń. Byłem opisywany na pierwszych stronach gazet. Porównywano mnie do największego gangstera jakim był
  Al Capone.. Co mi pozostało z moich najlepszych lat życia – ból w sercu że nie dałem rady
  tej bandzie. Że przegrałem choć wygrałem przed sądem. Bo pózniej zamienili życie mojej rodziny w piekło.

 4. Jestem ojcem 3 dzieci, 8 letniego syna i 2 córeczek 3 letnich (bliżniaczek), nie jestem w związku z kobietami z którymi mam dzieci za co z całą pewnością ponoszę szeroko pojętą a jednoznacznie interpretowaną przez Sąd odpowiedzialność, w tym oczywiste i należne moim dzieciom alimenty. Na mojego syna płacę od początku rozstania z moją żoną alimenty w kwocie 500zł, a na córki od ich urodzenia kwotę po 400zł – łącznie do czerwca 2012r alimenty wynosiły 1300zł, przy zarobkach niewiele ponad 2000zł.
  W maju matka córek złożyła pozew o podwyższenie alimentów, z kwoty łącznej 800zł na kwotę 1900zł, ponadto w toku całego procesu który trwał do listopada, matka dzieci przedstawiła wiele dokumentów na rzekome koszty utrzymania moich córek * w tym kupno samochodu, remont domu wolnostojącego, kupno tv mebli itd jak również paragony na któych znajdował się alkohol wyroby tytoniowe itd – z całą pewnością nie mające nic wspólnego z kosztem utrzymania moich dzieci – a jednoznacznie pokazujące przyczynę rozstania z tą kobietą).
  Sąd przed pierwszą rozprawą wezwał mnie do przedstawienia dokumentów (umowy o pracę, zaświadczenia o dochodach, WSZYSTKICH operacji na rachunkach bankowych itp), na domiar złego pod koniec czerwca uległem wypadkowi i przebywałem na długotrwałym zwolnieniu lekarskim pooperacyjnym, mimo to wielkrotnie Sąd wzywał pracodawcę do przedstawiania tych samych dokumentów, wielkrotnie zwracałem uwagę nie tylko na fakt przesłanek na brak wiarygodności przedstawionych dokumentów ale również na to iż w tej sytuacji bezwątpienia wpłynie to na moje stosunki z pracodawcą którego korporacyjne podejście, piętrzące się problemy związane z moją nieobecnością ze względu na zwolnienie po operacji oraz kilkukrotne zwracanie się Sądu o te same dokumenty spowodują zwolnienie mnie z pracy. Sąd odraczał sprawę o PODWYŻSZENIE alimentów 5 razy, sprawy odbyły się w sierpniu wrześniu itd itd aż w listopadzie kiedy zakońćzyłem zwolnienie lekarskie i otrzymałem wypowiedzenie w TRYBIE NATYCHMIASTOWYM WYDAŁ WYROK, podwyższył alimenty na córki do kwoty po 600zł czyli 1200zł na córki i 500zł na syna co razem daję kwotę 1700zł, oczywiście poprosiłem o argumentację wyroku którą otrzymałem niemalże po prawie miesiącu, nie mowiąc już o błędach formalnych tzn o tym iż znajdują się tam np takie rzeczy jak osoby na rzecz których mam zapłącić koszty postępowania a osób tych nie znam i nie były one związane ze sprawą, to Sąd argumentuje wyrok tym iż należy uznać iż posiadam pracę, że stać mnie na tak wysokie alimenty, że wyrok jest wypośrodkowaniem roszczeń powódki, itd itd,
  Oczywiście napisałem apelacje gdyż nie tylko znalezienie w tym kraju pracy jest trudne ale znalezienie jej z bezpiecznym w tej sytuacji dla mnie poziomem zarobków jest niezwykle trudne nie mowiąc o tym iż na dzień dzisiejszy kolejny miesiąc jestem bez środków do życia a sama praca jest mi bardziej potrzebna niż chleb bo psychicznie czuje się zniszczony nie tylko przez wyrok ale również przez fakt iż Sąd przeciągał tak długo proces którego kosztami i tak mnie obciązył mimo iż na wezwania Sądu przedstawiałem wszystkie dokumenty nie tylko przed rozpoczęciem całego procesu ale również w jego trakcie zatem nie z mojej winy wynikało przeciąganie prcesu,
  Ponad to na SZCZEGÓLNĄ krytykę zasługuje to iż we wspomnianej apelacji zwróciłęm się z wnioskiem o zwolnienie mnie z kosztów postępowania apelacyjnego a odpowiedz którą otrzymałem zwaliła mnie poprostu z nóg, Sąd oczywiście odrzucił apelacje uznająć iż powinienem przewidziec taki koszt, i że moje działanie jest zaplanowane zatem powinienem odłożyć na takie postępowanie i być tym samym przygotowany na poniesieni kosztu,

  Co to ma w ogóle wspólnego z rzeczywistością???
  W toku całego postępowania i zgromadzonych w aktach dokumentów jasno wynika iż od wielu miesięcy nie byłęm w stanie odłożyć żadnych kompletnie żadnych pieniędzy Ponad to czy jakkolwiek odnosząc się do tego procesu miałem spodziewać się od Sądu tak rażących błędów w analizie dokumentów?? takiej opieszałości i bezmyślności w wyroku i jego uzasadnieniu??
  W kwietniu dostanę pierwszy zasiłek dla bezrobotnych w wysokości niewiele ponad 500zł … co mam zrobić z tymi pieniędzmi przecież ten kraj traci poprostu grunt realnosći pod nogami, z całą pewnością nie jestem jedyny na któym Sąd wydaje wyrok i uzasadnia go tak absurdalnie,

  Ta i kilka innych spraw jak również komentarze i opinie na tej stronie nasuwają tylko jedno , lęk przed włąsnym krajem i życiem w nim, czy dziś biorąć pod uwagę to iż matka moich córek jest osobą kompletnie nieodpowiedzialną a do tego niezwykle impulsywną ze względu na pogłębiający się jej problem mam liczyć na to że nie złoży wniosku o ściganie z urzedu i że nie skończę w więzieniu za alimenty??
  Jeden organ wydaje wyrok i ok, a drugi daje takie zabezpieczenie w momencie kiedy człowiek zostaje bez pracy że od razu sam skazuje go na więzienie bo niby jak mam wykonać tak absurdalny wyrok.

  wiele by mówić,,,,,

  • Mat zapraszam na stronę http://www.znecanie.pl najwyższy czas zacząć się integrować bo jest to problem ogólnopolski . Ja jako samotna matka z dwójką dzieci apeluję do Sądów o rzetelne rozpatrywanie takich spraw bo Ojciec to nie reproduktor z zamontowanym bankomatem , Ojciec to człowiek który czuje i ma takie samo prawo jak matka wychowywać swoje dzieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s