Dla studentów

Apel do studentów uniwersyteckich wydziałów prawa

Koniunkturalizm zakorzeniony w strukturach wymiaru sprawiedliwości uniemożliwiał dotąd przeprowadzenie w nich autentycznych reform systemowych, pomimo że na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia przemian ustrojowych naszego państwa, o takiej konieczności nieustannie przypominało społeczeństwo, przed każdymi wyborami do parlamentu. Wprawdzie czynne zawodowo środowiska prawnicze podejmowały pewne próby takich reform, ale jak się można było spodziewać, bez pożądanego skutku. Były to najczęściej ruchy pozorne, ponieważ chroniące dotychczasowy stan korporacyjnego solidaryzmu, utrwalając skutecznie anachroniczną, antydemokratyczną postać dotychczasowych przywilejów, niewolnych od instytucjonalnych koneksji. Wszystko więc wskazuje na to, że ta władza okopana w szańcu anty-reformatorskiego oportunizmu, nie jest w stanie w dalszym ciągu sam się zreformować.

Dlatego zwracamy się do Was młodych z apelem – pomóżcie tej władzy, przeciwstawiając skostniałym schematom myślenia, odziedziczonego z ubiegłego wieku, własne myślenie – racjonalne, twórcze i odważne, zwrócone ku przyszłości.

Przybywajcie więc do Sali Kongresowej w Warszawie w dniu 31 maja 2012 roku o godzinie 12:00 (otwarcie drzwi od godziny 10:00), gdzie ludzie pokrzywdzeni przez instytucje państwa otworzą kongres pt. „pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”, który określi kierunek ich dążeń do restytucji demokratycznego państwa prawnego.

Do zobaczenia na kongresie!

Komitet Organizacyjny Kongresu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s