Walczyła z urzędnikami 21 lat w końcu nie wytrzymała i popełniła samobójstwo! Czy musiało do tego dojść?

Ile jeszcze ludzi walczących latami z urzędami, prokuratura, sadami musi poświecić swoje życie, aby układ zamknięty urzędniczo-prokuratorsko-sadowniczy zrozumiał, ze ci ludzie walczą o NORMALNOŚĆ w naszym kraju?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

http://www.tvp.info/15379190/przez-21-lat-walczyla-z-urzednikami-w-koncu-popelnila-samobojstwo

1

Przez 21 lat właścicielka firmy kosmetycznej z Kartuz walczyła o zwrot nienależnie pobranego podatku akcyzowego. Chodziło o 3 mln zł. Gdy 17. raz sąd odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia, kobieta popełniła samobójstwo.

Sprawa już miała mieć swój pozytywny finał, ale sąd po raz kolejny postanowił… zbadać ją ponownie. Tego było już za wiele. Kobieta załamała się i targnęła na życie, zażywając tabletki. W liście pożegnalnym szczegółowo opisała, czyje działania zmusiły ją do desperackiego czynu – relacjonuje mąż kobiety.

„Sprawiedliwość z nieba”

Połowę życia Krystyna Chojnacka walczyła z urzędnikami o istnienie swojej firmy. – Umierała w takiej świadomości, że nagle, jak ona to zrobi, to na wszystkich spłynie sprawiedliwość z nieba i że wszyscy urzędnicy i sędziowie będą wyczuleni na sprawiedliwość. Była jednak w wielkim błędzie, bo tak nie jest i nigdy nie będzie – mówi zasmucony Jarosław Chojnacki, mąż kobiety.

Właśnie z mężem 20 lat temu pani Krystyna założyła firmę kosmetyczną. To wtedy kontrola skarbowa kazała małżeństwu zapłacić podatek akcyzowy za konfekcjonowane (pakowane) kosmetyki. Jak się później okazało – bezpodstawnie. Przez lata małżeństwo wygrywało w sądzie kolejne sprawy, a Izba Celna składała odwołania. Małżeństwo Chojnackich w batalii z urzędnikami cały czas było wspierane przez Stowarzyszenie Niepokonani 2012.

– Na dzień przed śmiercią odbyła się kolejna, 17. już sprawa w sądzie administracyjnym w Gdańsku i sąd po raz siedemnasty orzekł skierowanie sprawy do ponownego rozpatrzenia, co jest praktycznie niedopuszczalne – podkreśla Łukasz Goyke z stowarzyszenia.

Chojnaccy walczyli w sądach, ale obawiając się restrykcji urzędu skarbowego cały czas płacili podatek akcyzowy. Trzy lata temu musieli zamknąć firmę, zwolnić 30 pracowników i sprzedać swój dom. – Trybunał Konstytucyjny powiedział, że państwo wobec mnie działało nielegalnie, to teraz państwo musi mieć odwagę, wobec lojalnego obywatela. Lojalne państwo musi naprawiać swoje błędy – uważa pan Chojnacki.

Izba Celna w Gdyni, która toczy sądową batalię, teraz już tylko z Jarosławem Chojnackim, tak odpowiedziała na nasza prośbę o komentarz: „Jesteśmy poruszeni i zasmuceni śmiercią Pani Krystyny Chojnackiej. Z taką sytuacją spotykamy się po raz pierwszy i dla wszystkich, którzy mają z nią do czynienia, jest ona trudna(..) Wyjaśnieniem okoliczności śmierci Pani Krystyny Chojnackiej zajmują się odpowiednie organy i tylko one mogą udzielać komentarzy w tej sprawie”.

– Postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu 151 kodeksu karnego, czyli doprowadzenia innej osoby do targnięcia się na własne życie – poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

5 responses to “Walczyła z urzędnikami 21 lat w końcu nie wytrzymała i popełniła samobójstwo! Czy musiało do tego dojść?

 1. zle zrobila , mogla lepiej ktoregos urzedasa odpalic i bylby spokoj i strach ….tak siebie pozbawila zycia , rodzine nadziei ….a urzedasy , tak czy siak maja to w szczerym powazaniu .

 2. Nie rozumiem dlaczego popelnila samobojstwo. To nic nie rozwiazuje a do tego urzednicy maja spokoj, bo rodzina ma teraz inne problemy. Sluch po tej Pani zaginie.

  Zrozumialbym, gdyby popelnila zabojstwo urzednikow i sedziego, ktorzy doprowadzili do tej sytuacji. Blady strach padlby na kolejnych urzednikow a media zrobily by z tego afere i dyskusje spoleczna, na temat „jesli urzednik bezprawnie rujnuje Cie i niszczy Twoje zycie, to czy obywatel ma prawo do odwetu?”.

  • Panie Marku, kogo i w jakim temacie chce Pan szkolić?
   To towarzystwo jest wyćwiczone w wzajemnej adoracji i nic nie zmienisz jak nie rozgonisz! Farbowany lis zawsze będzie lisem.

 3. Minister Sprawiedliwości RP
  Sz. Pan Marek Biernacki
  Al. Ujazdowskie 11
  00-950 Warszawa

  Data: 29 maja 2014 r.
  Nasz znak: A-9201 (proszę podawać przy wszelkiej korespondencji w tej sprawie)

  W związku z absolutną niewydolnością polskiego wymiaru sprawiedliwości i powstającymi w związku z tym rażącymi krzywdami i gigantycznymi szkodami w gospodarce, co ilustruje chociażby najnowszy przykład samobójstwa kobiety-przedsiębiorcy,
  wzywamy Pana kategorycznie do natychmiastowego podjęcia pilnych prac,
  w formie sporządzenia odpowiednich projektów ustaw mających na celu radykalną zmianę polskiego systemu prawnego i polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości, a w szczególności:
  1. Wykluczenie możliwości odsyłania spraw przez wyższe instancje administracyjne i sądowe z powrotem do instancji niższych, celem ponownego rozpatrzenia. Instancje wyższe mają rozstrzygać w sposób kończący postępowanie. Dotyczy to zarówno prawa administracyjnego, cywilnego, jak i karnego.
  2. Nałożenie na wszystkie organy administracji i na wszystkie sądy wiążących terminów na załatwianie wniosków skarg i pozwów.
  3. Wyrugowanie z wszelkich przepisów prawa terminów 7-dniowych, poza bezwzględnie koniecznymi wyjątkami i zastąpienie ich terminami dłuższymi, przy czym regułą powinno być 30 lub 14 dni, jak w innych krajach cywilizowanego świata.
  4. Bezwzględne podporządkowanie Prokuratora Generalnego Ministrowi Sprawiedliwości.
  5. Stworzenie przepisów pozwalających na szybkie odwoływanie i czasowe zawieszanie sędziów i prokuratorów, którzy dopuścili się rażącej niesprawiedliwości, albo których działanie, lub jego brak wbrew obowiązkowi, stwarza uzasadnione podejrzenia korupcji.
  PREZES ZARZĄDU

  Dr.-Ing.h.c. Rolf Michałowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s