One response to “Stowarzyszenie Poszkodowanych Przedsiębiorców RP zaprasza na kongres NIEPOKONANYCH!

  1. Wolności ???

    Roku Pańskiego 1989 , Polacy wywalczyli /ponoć /wolność. Mędrcy i zwykli ludzie mówili, że wolności nie uzyskuje się raz na zawsze, ale ,że zawsze należy o wolność walczyć. Tymczasem cieszyliśmy się z wolności, a ona, powolutku, początkowo niezauważenie, ale znikała… Odrobina historii ,już w 1979 rodzice postawili na chodniku przy sklepie stolik turystyczny z wagą i sprzedawali truskawki. Nikt nie wpadł na sprytny pomysł aby brać za to opłaty, albo aby wlepić mandat. Po prostu każdy myślał, ze badylarz sprzedaje truskawki, i cieszył się ze może kupić i świeże i taniej niż w sklepie. Można było sprzedawać kopie starych widokówek Niemcom, tak z reki, także aktualne widokówki. Można było zarobić. Nikt nie wpadł na pomysł, aby karać. Tymczasem obecnie jak baba/bez urazy/ ze wsi przywiezie jaja i będzie je przy trawniku na chodniku sprzedawać, to dostanie mandat, podobnie jak będzie sprzedawać z torby rzodkiewkę czy zebrane fiołki. Kiedyś porostu usiadłem na ławce i mogłem popijać sobie piwo. Dzisiaj bylebym kryminałem prześladowanym przez Policje. Kiedyś na odartej przestrzeni paliłem papierosy, Np. na peronie, dzisiaj jestem kryminalnym do ukarania. Nasza wolność krok po kroku zostaje ograniczana. Władza wie, ze młode pokolenie nie pamięta wolności która była za komuny (było i owszem dużo zniewolenia w innych obszarach – ale nie chce tutaj o tym pisać). Nie tylko władza państwowa ogranicza sukcesyjnie nasza wolność, ale władze lokalne /straż miejska/. Np. władze wspólnoty mieszkańców. Taki przykład: normalna rzeczą było suszyć pranie na balkonie, przez kilkadziesiąt lat nikomu to nie przeszkadzało. Tymczasem nastała wspólnota mieszkańców, taka władza właścicieli mieszkań, a władza jak to władza: myśli czego tu zakazach, czyli co spiepszyć. Ludzie wieszają prania! Zakazać! I tak oto stykamy się z nowym ograniczeniem wolności, i nawet nie pierdniemy na znak sprzeciwu!!! Krok po kroku coraz mniej wolności! Krok po kroku coraz większe podatki! Za długi zrobione przez władze mamy dłużej pracować! Najlepiej do 100 lat… a co tam ta jak w piosence.. Krok po kroku tracimy wolność i płacimy większe podatki. Krok po kroku jemy żywność która nie ma nic wspólnego z naturalna. Czy ktoś pamięta smak i zapach prawdziwego masła, mleka, sera? Dzisiaj jedziesz przez Polskę i nie ma krów, pozamykane w unijnych przepisach tzn. w oborach o standardach unijnych. Kiedyś były w każdej wiosce. Ale nie, Unia zakazała, nakazała pozamykać mleczarnie. Produkty mleczne mamy kupować z „alpejskich lak”. A czemu nie z tatrzańskich hal, czemu nie z polskich łąk?????

    Dojdzie do tego jak we Włoszech, jak będziemy jedli kanapkę na mieście to karabinierzy /straż miejska/wlepi nam mandat. No bo przecież można jeść tylko w gastronomii albo w domu (jeszcze nie zakazali :))

    Powolutku zakazują picia na mieście, palenia na mieście – zakaża jak na Zachodzie jedzenia. Przyjedzie taki wieśniak do miasta z kanapka, a tu go Policja napadnie, spałuje, aresztuje i postawi przed sędziego. Tylko za to ze wyciągnął kanapkę którą mu zona zrobiła. Jak wieśniak sobie krowę na łące postawi aby się pasła, to wpadnie Policja, urzędnicy unijni i zakują takiego wieśniaka i wsadza do wiezienia ze kwoty unijne narusza, ze nie przestrzega przepisów sanepidu, ze rewolucje chciał wywołać, że zgorszenie dla ludu i dla Boga, bo porządek prawny naruszył, bo NIELEGALNIE krowę trzyma i chce swoim mlekiem truć swoja rodzinę, sąsiadów i doprowadzić do bankructwa producenta z alpejskich łąk. Juz krowy nawet trzymać nie można. O kurze nie wspomnę ??Taka to mamy wolność o jakiej nawet najstarszemu Polakowi pewnie się nie śniło a Ci co za nią ginęli z hasłem na ustach ,,Bóg Honor Ojczyzna ,, w mogiłach się przewracają !!! A ich prochy wołają o pomstę do nieba WOLNEGO NIEBA !!! którego nie zakazali jeszcze póki co nie zakazali.???

    KAnia Marek L

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s