VIDEO ZAPROSZENIE na II kongres NIEPOKONANYCH

Gravatar NIEPOKONANI 2012Szanowni członkowie, sympatycy i sojusznicy Ruchu Społecznego NIEPOKONANI 2012

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NASZEGO KONGRESOWEGO SPOTU!

Chcielibyśmy zaprosić Was na II kongres Ruchu Społecznego NIEPOKONANI 2012, który organizowany jest pod hasłem

DIALOG zamiast konfrontacji?

13 maja 2014r. Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie – rejestracja uczestników rozpoczyna się o godzinie 09:00.

Celem kongresu jest próba odpowiedzi na pytanie – czy polska klasa polityczna jest zdolna do prowadzenia dialogu ze społeczeństwem czy nie? Chcemy też zapytać naszych członków, sympatyków i sojuszników czy istnieje inna, bardziej skuteczna metoda realizowania ważnych postulatów obywatelskich?

W naszym kongresie udział wezmą reprezentanci wielu apolitycznych organizacji obywatelskich. Będzie to idealne miejsce i idealny czas, aby przedstawiciele władzy, bezpośrednio lub za pośrednictwem mediów, mogli zapoznać się z ważnymi potrzebami różnych grup społecznych. Nie zamierzamy eskalować konfliktów społecznych, nie chcielibyśmy blokować sejmu, nie po drodze nam do palenia opon ani kukieł znanych polityków. Chcemy dialogu, zrozumienia i reakcji na zgłaszane przez nas postulaty. To pewnego rodzaju wyzwanie, dla wybranych przez społeczeństwo parlamentarzystów i pytanie – czy bez ostrej presji zdesperowanych obywateli, politycy potrafią podjąć poważny i wiarygodny dialog społeczny?

To również test aktywności obywatelskiej dla nas – ludzi poszkodowanych i poniżonych przez instytucje władzy publicznej. Tylko razem jesteśmy w stanie przeciwstawić się zdemoralizowanej klasie politycznej i stworzyć dla nich uczciwą „obywatelską alternatywę”. Czy stać nas na jedność, solidarność i wzajemnie okazywane zrozumienie? Czy nadszedł już czas dla Polski Obywatelskiej? Odpowiedzi na to pytanie będziemy poszukiwać na kongresie.

Zapraszamy zatem Was wszystkich do Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniu 13 maja 2014r. Rejestrację uczestników zaczniemy o 9:00. Osoby posiadające legitymację członka stowarzyszenia NIEPOKONANI 2012 nie wymagają rejestracji.

Z poważaniem

Jerzy Książek

One response to “VIDEO ZAPROSZENIE na II kongres NIEPOKONANYCH

  1. Jesteśmy mieszkańcami Podhala. Od wielu lat, na podstawie, opartych na sąsiedzkiej zmowie, zapadających wyroków sądowych (rzekome zasiedzenia), okradani jesteśmy w majestacie prawa z ogromnych ilości naszych prywatnych działek (Księgi Wieczyste, opłacane podatki). Prosiliśmy o pomoc wszelkie instytucje państwa polskiego, w tym prezydenta i premiera RP, Prokuratora Generalnego, NIK, CBA, CBŚ itd. i nic, znikąd żadnej pomocy. Jesteśmy tym, dziejącym się tu bezprawiem, załamani. Nikt nam nie chce pomóc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s