NIEPOKONANI SOLIDARNI Z WOLNĄ UKRAINĄ!

Przyjaciele z Ukrainy! Bądźcie NIEPOKONANI!

Друзі України! Ми з вами! Будьте Непереможний!

We współczesnym świecie tylko ta władza ma szanse skutecznie dbać o interes własnego Państwa, która cieszy się zaufaniem swoich obywateli. Bieżąca sytuacja na Ukrainie pokazuje, że cierpliwość społeczeństwa ma swoje granice. Ma też swoje granice jego akceptacja dla kłamstwa, matactwa i oszustwa władzy.

(…) – poniżej fragmenty felietonu M. Kołodziejczyka, którego całość można przeczytać na – http://marcinkolodziejczyk.natemat.pl/92825,przyjaciele-z-ukrainy-badzcie-niepokonani

Czy Polsce grozi rodzimy Majdan?

Premier Donald Tusk, podkreślając wyjątkową solidarność wszystkich ugrupowań politycznych, co jest chwilowym (nie miejmy złudzeń) odwrotem od zdziczenia obyczajów politycznych w naszym kraju, powiedział, że władza na Ukrainie reprezentowana przez Janukowycza utraciła swoją wiarygodność. Pełna zgoda z Premierem, który dodał, że stało się tak na skutek notorycznego nie respektowania wcześniej podjętych zobowiązań. Czy zatem Pana Premiera i pozostałych liderów partii politycznych będzie stać również na autorefleksję dotyczącą ich wiarygodności? Czy będzie ich stać na ocenę swojej prawdomówności i szczerości intencji dotyczących szumnie awizowanych planów politycznych? Ja w to wątpię!

Nie wątpię jednak w to, że któregoś dnia społeczeństwo się o to upomni. Oby nie doprowadziło to do naszego, „polskiego Majdanu”!

Dlatego Stowarzyszenie NIEPOKONANI 2012 z uporem i konsekwencją forsuje hasło „DIALOGU zamiast konfrontacji”. Nie jest to łatwe, bo cierpliwość naszych członków i sympatyków wystawiana jest na coraz większą i trudną do przetrwania próbę. Nie wiemy jak długo będzie udawało się nam ich przekonywać, że warto jednak próbować usiąść do rozmowy, w której dominować będzie siła argumentów a nie argumenty siły. Do rozmowy gdzie demagogiczne hasła partyjnych spin doctor’ów  zastąpione będą faktami a wzajemna wrogość, chęcią naprawienia szkód, wyrządzonych uczciwym obywatelom przez funkcjonariuszy publicznych.

Zapraszamy zatem wszystkich, szczerze pragnących rozwiązywać palące problemy społeczne, na nasz II KONGRES, organizowany pod hasłem „DIALOG zamiast konfrontacji”, do Sali Kongresowej w dniu 13 maja 2014r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s