Gazeta: Rozmaitości Ełckie artykuł o spotkaniu Niepokonanych 2012

„Walcząc z korupcja i patologią”

„Państwo w Państwie”? w tym programie emitowanym przez TVP Polsat występują nasi bohaterowie -mówi Maria Bzura , pełnomocnik Stowarzyszenia Niepokonani 2012. W sobotę w siedzibie biura  Organizacji Pozarządowych zorganizowana została kolejna sesja społeczności  ” Niepokonanych ” z udziałem ełczan.

  • Jako stowarzyszenie założone przez osoby poszkodowane przez rożne instytucje państwowe działamy w celu ochrony praw konstytucyjnych wszystkich obywateli bez wyjątku -mówi Maria Bzura.

Nie interesuje nas pochodzenie ani poglądy religijne.

Stajemy w obronie ludzi poszkodowanych, bezbronnych, których nie stać na sfinansowanie bardzo wysokich opłat adwokackich .

Jako rzecznik regionalny stowarzyszenia posiadam pełnomocnictwo do podejmowania interwencji na rzecz obywateli oraz podmiotów prawnych, w tym reprezentowania ich przed organami władzy samorządowej.

Mam tez uprawnienia do monitorowania prawidłowości funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości , w tym obserwacji i rejestracji rozpraw i posiedzeń sądów.

Stowarzyszenie „Niepokonani 2012” skupia ok 40 tysiące członków z całej Polski. Ilu osobą dotychczas pomogło?

Bardzo wielu-mówi Maria Bzura.

Z ogromna satysfakcją muszę przyznać , że po 13 latach bezskutecznej walki  Krystyny Sadowskiej z Urzędem Skarbowym, wygraliśmy sprawę.

Osobiście podeszłam do bardzo młodej sędziny  z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i podziękowałam, oświadczając jednocześnie, że może ten wyrok będzie takim dobrym początkiem upewniania się ludzi , że do sądu przychodzą po sprawiedliwość , nie po wyrok.

Mamy coraz więcej wygranych spraw.

13 maja 2014 w sali kongresowej w Warszawie odbędzie się II kongres „Niepokonanych 2012” dla członków naszego stowarzyszenia.

Zachęcam do udziału -mówi Maria Bzura. warunkiem uczestnictwa jest posiadania legitymacji członkowskiej . namawiam , dzwońcie do nas, piszcie. jesteśmy po to by wam pomóc. (sekretariat czynny codziennie od 9 do 14 tel 502 872497)

Podczas spotkania z Niepokonanymi mieszkańcy Ełku przedstawiali sprawy , z którymi nie mogą sobie poradzić .

Znalazły się tu m.in.kwestie dotyczące zaniżonych wysokości emerytur, czy krzywdzących działań komorniczych.

gazeta Ełcka

Spotkanie pełnomocników regionalnych

Spotkanie pełnomocników regionalnych

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s