GDDKiA zmuszone do postepowania ugodowego w sprawie uchybień przy realizacji drogi ekspresowej S8

S8

S8

07 lutego 2014r. w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola I Wydział Cywilny, ul. Kocjana 3 odbędzie się rozprawa pojednawcza w głośniej sprawie Adamowscy kontra GDDKiA. Sądy Administracyjne stanęły po stornie obywateli, którzy na skutek bezprawnych działań GDDKiA stracili ojca rodziny i źródło utrzymania. Mimo to rodzina Adamowskich cały czas szuka ugody z GDDKiA i sprawiedliwości. Ta rozprawa ma również bardzo ważne znaczenie społeczno-prawne. Jej wynik będzie rzutował na prawo do uwłaczenia ze względu na wyższa użyteczność publiczną oraz sposób wyceny uwłaszczanego majątku.

Rozprawa odbędzie w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola I Wydział Cywilny, ul. Kocjana 3 w dniu 07 lutego 2014r. O godzinie 13:45 w sali nr 60.

Historia Państwa Adamowskich znajdowała już swój obszerny przekaz w mediach ogólnopolskich. W skrócie chodzi o to, że dobrze prosperujący zakład wulkanizacyjny znajdujący się przy tzw. „Gierkówce” został najpierw odcięty od wjazdu i wyjazdu z drogi nr 8 a potem zasłonięty parawanami wygłuszającymi. Dla każdego trzeźwo myślącego człowieka oczywistym jest, że zorganizowanie 1,5-kilometrowego objazdu równało się błyskawicznemu odcięciu zakładu od potencjalnych klientów. Batalie sądowe trwały wiele lat – po przeczytaniu jednego z wyroków założyciel zakładu i ojciec rodziny doznaje udaru i umiera. Synowie i żona dalej prowadzą spór i walczą o sprawiedliwość. Mimo, że wygrywają kolejne rozprawy dalej są odcięci i zasłonięci a warsztat praktycznie bankrutuje.

Adamowskim należy się zadośćuczynienie i odszkodowanie

To wydaje się być oczywistym, że w sytuacji kiedy nie ma szans na włączenie zakładu oponiarskiego do obszaru S8, Państwu Adamowskim powinna należeć się godziwe zadośćuczynienie aby mogli zorganizować sobie życie na nowo. To co dla nas obywateli jest oczywiste, to dla urzędników nie jest a powinno być!

Ta sprawa nie jest ważna tylko dla Adamowskich. Ta sprawa jest bardzo ważna dla całego społeczeństwa. Może ona utrwalić złe praktyki stosowane w przez władzę publiczną i podległe jej agendy lub też przełamać ten trend, tworząc przy tym pozytywny casus, dla pozostałych obywateli, walczących z omnipotencją Państwa.

One response to “GDDKiA zmuszone do postepowania ugodowego w sprawie uchybień przy realizacji drogi ekspresowej S8

  1. Warto wiedzieć, że w trakcie wyceny nieruchomości oraz wywłaszaczania, urzędnicy powołują się na ustawę o gospodarce nieruchomościami, która dotyczy tylko nieruchomości należących do Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego, a nie własności prywatnych, na co wskazuje art 1 tej ustawy, czego urzędnicy celowo nie zauważają, popełniając w ten sposób przestępstwo z art 231 i 271 k.k.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s