Patrioci naszych czasów

Artykuł pt. „Patrioci naszych czasów”, który jest autorstwa Marcina Kołodziejczyka, będzie znajdował się w naszym najnowszym numerze miesięcznika „RAPTULARZ-NIEPOKONANI2012”, można już dzisiaj przeczytać na blogu Marcina, prowadzonym na serwisie NaTemat.pl. Oto jego jeden z najciekawszych fragmentów:

Urzędniczy patriotyzm
Urzędnik, funkcjonariusz publiczny oraz polityk są powołani do tego aby służyć społeczeństwu. Widzę oczami wyobraźni grymas na twarzy wszystkich czytających te słowa, uzupełniony pytaniem – żarty sobie pan stroisz? Jaka służba? Oni są po to aby nas doić i skubać z lewa i prawa. Oni są po to aby siedzieć za dużymi biurkami i patrzeć na nas z zaznaczeniem wyraźnej wyższości, okazując przy tym instytucjonalną pogardę dla „petenta”. Jak zatem w ogóle mogło mi przyjść do głowy aby użyć terminu „urzędniczy patriotyzm” zamiast „urzędniczy interes”, który na pewno jest terminem bardziej adekwatnym w odniesieniu na naszej polskiej rzeczywistości? Jak w Polsce jest, to każdy z czytających te słowa zapewne wie – dzisiaj funkcjonariusze państwowi zachowują się tak jakby byli „właścicielami” obywateli, zamiast czuć się ich „oddanymi sługami”. W rozwiniętych demokracjach, gdzie urzędnicza kultura usytuowana jest na wysokim poziomie odpowiedzialności za każdą decyzję, za każde wypowiedziane bądź napisane słowo, termin „urzędniczy patriotyzm” kojarzy się ściśle z dbałością o dobro obywateli i ich bezpieczeństwo prawne. Urzędnicy występują w imieniu i na rzecz obywateli, którym służą, świadcząc swoją pracę i zaangażowanie. Nie reprezentują oni ani żadnej partii, ani też korporacji – zawsze i wszędzie reprezentują wyłącznie swojego jedynego mocodawcę, jakim jest społeczeństwo. Rzadkie natomiast przypadki sprzeniewierzenia się tej naczelnej zasadzie, są spektakularnie i dotkliwie piętnowane. Ci urzędnicy, którzy się tego dopuścili, popadają w środowiskowy ostracyzm, zmuszający ich do rezygnacji z państwowej służby.(…)”

Więcej można już dzisiaj przeczytać na: http://marcinkolodziejczyk.natemat.pl/89725,patrioci-naszych-czasow

Nowy RAPTULARZ to 64 strony najbardziej intrygujących informacji dot. walki jaką codziennie prowadzą osoby poszkodowane z państwowymi funkcjonariuszami. Niestety często jeszcze przegrywamy tą walkę … ale z radością odnotowujemy, że dzięki społecznej konsolidacji w ramach RUCHU SPOŁECZNEGO NIEPOKONANI 2012 coraz częściej odnosimy sukcesy i dlatego warto o tym i pisać aby wszyscy, których nadzieja już opuściła na nowo ją odnaleźli!

One response to “Patrioci naszych czasów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s