Radio Plus: Niepokonani 2012

Co może łączyć byłego przedsiębiorcę, rapera i kombatantów? Stowarzyszenie „Niepokonanych” tworzą bardzo różni ludzie. Ale zgodnie przyznają, że nie ma to dla nich większego znaczenia.

Co może łączyć byłego przedsiębiorcę, rapera i kombatantów?
Stowarzyszenie „Niepokonanych” tworzą bardzo różni ludzie. Ale zgodnie przyznają, że nie ma to dla nich większego znaczenia. Połączyła ich wspólna potrzeba – potrzeba sprawiedliwości w sądach i urzędach. Procesy „Niepokonanych” trwają często długimi latami. Oni sami twierdzą, że gdyby nie to, że działają wspólnie, nie daliby sobie rady. Z Łukaszem Gojke, członkiem „Niepokonanych” i byłym przedsiębiorcą rozmawia Alicja Dymowska:

A już po przerwie usłyszycie także o akcji społecznej „Stop pomówieniom”, której inicjatorem jest raper Andrzej „Żurom” Żuromski, również współzałożyciel „Niepokonanych”.

A my wracamy do tematu „Niepokonanych” i akcji społecznej „Stop pomówieniom”.
Świadek koronny – to podejrzany, który w zamian za złagodzenie wyroku lub nawet uniewinnienie zeznaje jako świadek i tak pomaga organom ścigania w ujawnianiu przestępstw. I choć świadkowie koronni nieraz pomogli np. w rozbiciu gangu, to różnie bywa z ich wiarygodnością. Kontrowersyjny raper Andrzej Żuromski, został dwa razy nieprawomocnie skazany za handel narkotykami, pierwszy raz w 2007 roku. W jego sprawie zeznawał właśnie świadek koronny, narkotykowy diler. Zeznania dilera, który okazały się jedynym i wystarczającym dowodem na winę rapera. – Wiem, że w końcu wygram sprawę – mówi Żuromski:

Po takich doświadczeniach raper zdecydował się powołać ruch społeczny „Stop pomówieniom.” Wywołała ona wiele gestów poparcia ze strony różnych ludzi, także tych znanych. Profil akcji na Facebooku polubiło prawie 25 tysięcy ludzi. – Czujemy, ze jesteśmy potrzebni zwykłym obywatelom, przecież każdy może być pomówiony – dodaje Żuromski:

Więcej informacji o „Niepokonanych” i akcji „Stop pomówieniom” znajdziecie na stronie http://www.niepokonani2012.pl

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem i treścią audycji:

http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/niepokonani/74351

radio plus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s