Nie płacili abonamentu – wina Tuska

zdjęcie moje  

 

 

 

 

Jerzy Nowakowski Rzecznik Regionalny Stowarzyszenia NIEPOKONANI 2012 na teren Okręgu Apelacji Warszawskiej  

Ostatnio, ok. 12.000 podatników z  terenu powiatu ostrołęckiego, w tym wielu emerytów i rencistów otrzymało zawiadomienia o wszczęciu postępowania egzekucyjnego z tytułu zaległych opłat abonamentowych RTV. Osoby oporne mówią, że nie płacili abonamentu – z winy Tuska – który wielokrotnie obiecywał abolicję i zniesienie opłat abonamentowych rtv. Tytuły wykonawcze na zaległości abonamentowe za okres 5 lat wystawiło imiennie Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej S.A., a Urząd Skarbowy w trybie przyspieszonym wzywa ZUS, by  nie wypłacał zobowiązanemu części emerytury lub renty. Na sygnał Urzędu Skarbowego panienki w ZUS, błyskawicznie, po najmniejszej linii oporu, zajmują co miesiąc osobom zobowiązanym po 25% świadczeń (z kwoty brutto!) skazując wielu emerytów i rencistów (ale nie tylko ich) na egzystencję na granicy ubóstwa przez kilka miesięcy.

Tymczasem okazuje się, że wystawione tytuły wykonawcze przez COF Poczty Polskiej wydane zostały bez podstawy prawnej, a nadto zachodzi uzasadnione domniemanie, że są o 40% zawyżone W postępowaniu egzekucyjnym wszczętym przeciwko ostrołęczaninowi Jerzemu Nowakowskiemu na kwotę ponad 1500 PLN potrącono z emerytury jednorazowo kwotę 705 PLN. W tej sytuacji, wymieniony, jako członek Stowarzyszenia NIEPOKONANI 2012, złożył pozew w sądzie przeciwko KRRiTV i Poczcie Polskiej wnosząc o ustalenie stosunku prawnego co do okresu przedawnienia zobowiązania – który to pozew Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia odrzucił – natomiast powód, w zażaleniu na to postanowienie, wskazał ponadto na całkowitą bezzasadność dochodzenia przez Pocztę Polską S.A. należności z tytułu opłat abonamentowych oraz na brak ustawowego umocowanie tej jednostki prawa handlowego do ściągania należności abonamentu od zobowiązanych.

Podnoszony w zażaleniu przez J. Nowakowskiego casus prawny potwierdziła w zdaniu odrębnym do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, orzekająca w sprawie sędzia TK. Postępowanie odwoławcze jest w toku. Przy czym, z uwagi na wagę zagadnienia i skalę nadużycia władzy w przedmiocie ściągalności zaległości opłat abonamentowych, Stowarzyszenie Niepokonani2012 zamierza wstąpić do sprawy z interwencją uboczną po stronie powoda. Być może, że z interwencją uboczną wystąpi do sprawy Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dlatego, Ty, Czytelniku trzymaj kciuki za powodzenie tej misji interwenienta ubocznego, a nade wszystko trzymaj mocno kciuki w intencji tego, by Sąd Okręgowy w Warszawie wydał przychylny wyrok w sprawie abonamentowej dotykającej przecież z winy Tuska miliony pokrzywdzonych użytkowników odbiorników radiowych i telewizyjnych w kraju.

Osoby zainteresowane wzorami dokumentów dotyczących umorzenia opłat za zaległy abonament RTV proszone są o kontaktowanie się z Jerzym Nowakowskim, występującym w sprawie sygn. akt: VI C 1557/13  po stronie powoda. telefon kontaktowy:  600 670 232

UWAGA:        więcej o sprawie sygn. akt  VI C 1557/13: na  www.zmora.com.pl  w zakładce  aktualności: gdzie opublikowane są Załączniki:  Nr 7 (zażalenie) Zał. Nr 8 (zdanie odrębne sędzi TK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s