Portal www.bielsko.biala.pl: Żądają przywrócenia sprawiedliwości-sesja Niepokonanych 2012 w Bielsku Białej 2.10.2013 Zapraszamy

Są ich tysiące i wszyscy czują się pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości i fiskusa. Po edycji programu „Państwo w państwie” w telewizji Polsat, zrzeszyli się w stowarzyszeniu i teraz jeżdżą po Polsce. Na początku października zawitają do Bielska-Białej.

Jachnik-Jerzy

Mowa o stowarzyszeniu „Niepokonani 2012”. Jednym z liderów tej organizacji jest bielszczanin Jerzy Jachnik, znany z założenia ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu. „Niepokonani 2012” zrzeszają właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw oraz osoby indywidualne. Członkowie stowarzyszenia uważają, że zostali skrzywdzeni przez państwo.

Początek w Polsacie

Zaczęło się przed rokiem od programu w Polsacie „Państwo w państwie” – mówi Jerzy Jachnik. – Po spotkaniu w studio uczestnicy programu, czyli przedsiębiorcy, uznali, że jest to dobry początek, aby się zrzeszyć i zacząć wspólnie działać.

Jak przekonuje nasz rozmówca, w Polsce są już tysiące przedsiębiorców pokrzywdzonych przez decyzje urzędów skarbowych oraz prokuratury, sądy cywilne i karne. – Większość spraw dotyczy historii związanych z podatkiem VAT – tłumaczy Jerzy Jachnik. – Nie są to jakieś drobnostki, bo często chodzi o dziesiątki tysięcy złotych. Złe decyzje urzędów podatkowych, potwierdzane później przez sądy, doprowadzają ludzi do bankructw, a nawet samobójstw. My chcemy z tą patologią walczyć.

Wzajemna pomoc

Stowarzyszenie „Niepokonani 2012” stawia sobie za główny cel stworzenie sieci wzajemnej pomocy niezależnej od państwa. – Lobbujemy też za zmianą niektórych przepisów prawa – dodaje pan Jerzy. – Chcemy, aby w sądach rozprawy były wreszcie nagrywane. Żądamy, aby funkcjonariusze publiczni, którzy wydają decyzje z rażącym naruszeniem prawa ponosili za to dotkliwe konsekwencje.

„Niepokonani” krytykują też fakt przewlekłości rozpraw sądowych. – To zakrawa już na kpinę, ale w polskich sądach na sprawiedliwość trzeba czekać nawet powyżej dziesięciu lat! – przypomina Jachnik. – Obywatel jest w tej sytuacji bez szans w starciu z aparatem państwa.

Ambitny plan

Bielskie spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia odbędzie się 2 października o godz. 17 w sali przy ulicy Żywieckiej 118. Stolica Podbeskidzia jest 51 miastem powiatowym, w którym dojdzie do dyskusji osób, które czują się pokrzywdzone przez wszelkiego rodzaju urzędy państwowe.

Naszym celem jest odwiedzenie wszystkich miast powiatowych w kraju. Oczywiście, tylko wówczas, kiedy okaże się, że w danych ośrodkach są ludzie z takimi problemami, jak nasze – wyjaśnia Jachnik. – Niestety, nie ma takiej gminy w Polsce, gdzie nie znalazłaby się chociaż jedna osoba zdeptana przez aparat państwa.

logo_gold_stamp_odznaka

Zapraszamy do  oryginału materiału oto link:

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/25601/zadaja-przywrocenia-sprawiedliwosci

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s