Akcja protestacyjna przeciwko złemu prawu w branży paliwowej. Zapraszamy wszystkich Niepokonanych 2012 do wzięcia udziału.

Komitet Koordynacyjny Dystrybutorów Lekkiego Oleju Opałowego
zwraca się z
apelem o wzięcie udziału w akcji protestacyjnej przeciwko złemu prawu w branży paliwowej.

Protest odbędzie się 26 września 2013 r. w Warszawie

Protest rozpocznie się o godzinie 11.00 pod Urzędem Rady Ministrów w Al. Ujazdowskich 1/3.

W załączeniu przesyłamy Państwu istotne informacje organizacyjne dotyczące dotyczące ww. akcji protestacyjnej .

KONCEPCJA ORGANIZACJI AKCJI PROTESTACYJNEJ W WARSZAWIE W DNIU 26 WRZEŚNIA 2013 ROKU
1. Czas i miejsce: 26 września 2013 r. w Warszawie, w godz. 11.00-15.00
2. Trasa przemarszu: od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów URM (Aleje Ujazdowskie 1/3 ) do Sejmu (ul. Wiejska), a następnie do Ministerstwa Finansów (ul. Świętokrzyska) i do NSA (ul. Boduena).
3. Planowana liczebność manifestacji: kilkaset przedsiębiorców i ich reprezentantów z całej Polski tj. min. 100 osób z każdego regionu (nie przewidujemy możliwości użycia pojazdów mechanicznych w tym cystern paliwowych).
4. Przyjazd uczestników: przyjazd zasadniczo w zorganizowanych grupach komunikacją autobusową i koleją; autobusy dowożą uczestników do miejsc możliwie blisko położonych od miejsca początku manifestacji (tj. URM Al. Ujazdowskie 1/3) i parkują puste busy na parkingach: np. przed Torwarem (róg ul. Łazienkowskiej i ul. Czerniakowskiej) lub na ul. Myśliwieckiej przy Parku Łazienkowskim.
Dojazd do parkingu przed Torwarem:
– od Trasy Łazienkowskiej (tj. od ul. Armii Ludowej po lewej stronie Wisły i od Al. Stanów Zjednoczonych po prawej) lub
– od Wisłostrady tj. ul . Czerniakowskiej.
5. Na czele akcji protestacyjnej idą członkowie Komitetu, niosąc hasło naczelne na największym transparencie (rozmiary ok.1.5 m x 4m).
6. Hasła manifestacji:
– hasło naczelne niesione tuż za ww. frontowymi uczestnikami protestu:
„DOŚĆ OKRADANIA NAS PRZEZ ZŁĄ INTERPRETACJĘ PRAWA” lub „DOŚĆ OKRADANIA NAS PRZEZ PAŃSTWO”
Inne hasła niesione na czele poszczególnych regionów to m.in.:
„CHORE PRAWO= CHORA GOSPODARKA= BIEDNI LUDZIE” „SĄDY ! BROŃCIE PRAWA ….. NIE BUDŻETU !” „ŻĄDAMY PROSTEGO, PEWNEGO PRAWA” „PRZEDSIĘBIORCA TO NIE ZŁODZIEJ . DAJEMY LUDZIOM
PRACĘ A PAŃSTWU PODATKI” „JASNE , PEWNE PRAWO = LEK NA KRYZYS” „DOŚĆ NISZCZENIA NAS PRZEZ PAŃSTWO ( BEZ)PRAW(i)A”
Hasła te niesione będą na czołach przez poszczególne regiony. Wszystkie hasła na transparentach powinny mieć jednakowy nadtytuł: „PROTEST SPRZEDAWCÓW OLEJU OPAŁOWEGO 26.09.2013 R” napisany na transparentach innym kolorem niż hasło główne i mniejszą czcionką. Proponujemy, aby najlepiej, jeśli nadtytuł będzie napisany taką samą czcionką, kolorem i wielkością na wszystkich transparentach
głównych niesionych na czołach każdego regionu. Tło: białe, napisy: czerwone lub czarne (do ustalenia).
Ważne; Przedstawiciele Regionalni powinni ustalić treści wybranych haseł jakie będą niesione na czele ich regionów, aby hasła w miarę możliwości się nie powtarzały.
7. Niesiemy: flagi polskie i mniejsze transparenty (z innymi hasłami niż
powyższe) typu baner lub tablicowe; mogą być też balony.
8. Hałas robimy: gwizdkami, wuwuzelami, piszczałkami przygotowanymi we własnym zakresie przez poszczególne
regiony
9. Nagłośnienie techniczne manifestacji: każdy region powinien mieć megafon niesiony najlepiej przez osobę z silnym głosem, która powinna intonować hasła czy przekazywać informacje pochodzące od idącego obok Przedstawiciela Regionalnego mającego bieżący kontakt telefoniczny z czołówką pochodu.
(Ważne: ustalić i przekazać sobie wzajemnie numery telefonów osób kierujących poszczególnymi regionami – dla pewnego kontaktu przed i w trakcie protestu)
10. Nagłośnienie-przekaz medialny manifestacji :
a) Planowany jest artykuł w „Rzeczpospolitej” o problemach i planowanej manifestacji sprzedawców oleju opałowego.
b) Planowane są inne działania w tym m.in. konferencja prasowa
11. Przebieg manifestacji:
– poszczególne regiony uczestników po opuszczeniu środków komunikacji zbierają się w miejscu początku manifestacji tj. URM Al. Ujazdowskie 1/3 godz. 10.30 organizatorzy (w szczególności Pani Prezes Halina Pupacz i Pan Przewodniczący KKDLOO Mirosław Kulak) w ww. miejscu początku manifestacji o godz. 11.00 witają uczestników i przedstawiają przez megafony program i cele manifestacji; ćwiczymy hasła manifestacji, wybrani przedstawiciele wręczają petycję do Premiera uprzednio przeczytaną przez megafony uczestnikom protestu; idziemy w zwartych grupach, jedna za drugą, skupiających poszczególne regiony, na czele których idą przedstawiciele regionalni i wyznaczone przez nich osoby kierujące ruchem i hasłami swojego regionu; czołówka pochodu niesie transparent z naczelnym hasłem programowym manifestacji, a pozostałe grupy regionalne niosą swoje hasła i flagi polskie. Każdy region wyznacza osobę pilnującą dyscypliny w swojej grupie i udziela bieżącej uczestnikom swojej grupy informacji dotyczących manifestacji.
Trasa przemarszu: Akcja protestacyjna rozpocznie się pod Kancelarią Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich, a następnie zgromadzeni przemieszczą się Al. Ujazdowskimi oraz ulicą Matejki pod Sejm RP przy ul. Wiejskiej. W dalszej kolejności zgromadzenie przemieści się ul. Wiejską do Placu Trzech Krzyży, następnie ul. Nowy Świat do Ronda de Gaulle’a i dalej ul. Nowy Świat do ul. Świętokrzyskiej do siedziby Ministerstwa Finansów. Spod siedziby Ministerstwa Finansów zgromadzenie przemieści się ul. Świętokrzyską przez Plac Powstańców Warszawy do ul. Gabriela Piotra Boduena do siedziby Naczelnego Sądu Administracyjnego. wznosimy ustalone wcześniej hasła manifestacji intonowane przez idących na czele organizatorów; zatrzymujemy się przed Sejmem, Ministerstwem Finansów, a na końcu przed NSA; w każdym z miejsc robimy hałas i zostaje odczytana petycja odpowiednio do Marszałka Sejmu, Ministra Finansów i Prezesa NSA; wybrani przedstawiciele składają przygotowane wcześniej petycje: m.in. o potrzebie respektowania treści przepisów prawa przez organy podatkowe, o potrzebie zmian w prawie akcyzowym i żądania zwrotu zajętych przez służby podatkowe majątków sprzedawców oleju opałowego.
Po przekazaniu ostatniej petycji do Prezesa NSA organizatorzy podziękują uczestnikom.
Zakończenie i rozwiązanie manifestacji ok. godz. 15.00.
Poszczególne regiony w grupach wracają do podstawionych busów i autokarów i wracają do siebie.

One response to “Akcja protestacyjna przeciwko złemu prawu w branży paliwowej. Zapraszamy wszystkich Niepokonanych 2012 do wzięcia udziału.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s