Kalendarz Sesji Społeczności Niepokonani 2012 -WRZESIEŃ-

Tomaszów Mazowiecki

Sesja Społeczności Niepokonanych 2012 Tomaszów Mazowiecki

Podstawowe informacje:

Termin: 10.09 o godz. 17.00

Społeczności: Tomaszów Mazowiecki  i  okolice.

Miejsce: Zajazd Egipcjanka koło Tomaszowa Mazowieckiego przy trasie S8 zjazd przez węzeł Studzianki

Kontakt z organizatorami:

 Ryszard Gasparski 507 199 789

Sępólno Krajeńskie

Sesja Społeczności Niepokonanych 2012 w Sępólnie Krajeńskim ( województwo kujawsko-pomorskie )

Podstawowe informacje:

Termin: 11.09 o godz. 17.00

Społeczności: Sępólno Krajeńskie i  okolice.

Miejsce: Pizzeria Marino ul. Średnia 12

Kontakt z organizatorami:

 Marek Lewandowski 603 585 700

Janusz Ratomski 606 943 551

Łukasz Gojke 993 604 625

DSC_6116

4 responses to “Kalendarz Sesji Społeczności Niepokonani 2012 -WRZESIEŃ-

 1. POSEŁ DO SEJMU Anna Elżbieta Sobecka PIS

  Wybrana dnia:
  09-10-2011
  Lista:
  Prawo i Sprawiedliwość
  Okręg wyborczy:
  5 Toruń
  Liczba głosów:
  6990
  Staż parlamentarny:
  poseł III kadencji, poseł IV kadencji, poseł V kadencji, poseł VI kadencji
  Klub/koło:
  Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  158. w sprawie niewykonanego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka pod numerem skargi 55339/00 w sprawie Różański przeciwko Polsce

  Interpelacja nr 15835
  w sprawie niewykonanego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka pod numerem skargi 55339/00 w sprawie Różański przeciwko Polsce
  Zgłaszający Anna Elżbieta Sobecka
  Adresat minister spraw zagranicznych
  Data wpływu 20-03-2013
  Data ogłoszenia 04-04-2013 – posiedzenie nr 37

 2. STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERRORIN POLAND NUMBER 55339/00

  KOM : 733475171

  e-mail : daniel.rozanski 38@wp.pl

  http://www.hfhrpol.waw.pl/dyskryminacja/
  Wystąpienie RPO do Prokuratora Generalnego w sprawie ustalania ojcostwa.
  Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) skierował wystąpienie do Prokuratora Generalnego w sprawie wytaczania przez prokuratorów powództw o ustalenie pochodzenia dziecka. Wystąpienie w szczególności dotyczy ustalenia ojcostwa, zaprzeczenia ojcostwa i ustalenia bezskuteczności uznania ojcostwa.

  RPO wskazał, iż przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego ograniczają możliwość dochodzenia praw, w szczególności przez ojców biologicznych, na skutek wprowadzenia krótkich terminów do wytoczenia powództwa przez ojca lub wyłączenie legitymacji do zainicjowania takiego postępowania. W takich sytuacjach istnieje możliwość zwrócenia się przez ojca biologicznego do prokuratora, by ten wytoczył stosowne powództwo. Model ten został uznany przez Trybunał Konstytucyjny za zgodny z Konstytucją RP (wyrok z dnia 17 kwietnia 2007 r. sygn. SK 20/05).

  Rzecznik w wystąpieniu nawiązał do wydanego w 2006 r. wyroku przez Europejski Trybunał Praw Człowieka (Trybunał) w sprawie Różański p. Polsce (skarga numer 55339/00), w którym Trybunał uznał, iż Polska naruszyła nakaz poszanowania życia prywatnego i rodzinnego. Skarżący w tej sprawie nie mógł skutecznie dochodzić ustalenia swojego ojcostwa, gdyż dziecko uznane zostało przez innego mężczyznę. Trybunał orzekł, iż prawo polskie nie przewidywało żadnej bezpośrednio dostępnej procedury, która umożliwiałaby stwierdzenie ojcostwa skarżącego. Trybunał zauważył, że procedura zakładająca wytoczenie powództwa przez prokuratora opiera się na dyskrecjonalnym uznaniu, a prawo polskie nie przewidywało żadnych wskazówek i wytycznych co do sposobu realizowania uprawnienia do wszczęcia takiego postępowania. Ponadto Trybunał wskazał na obowiązek dogłębnego badania przez władze publiczne całokształtu okoliczności faktycznych, w tym relacji między dzieckiem a ojcem biologicznym.

  Ponadto Rzecznik Praw Obywatelskich w wystąpieniu wskazuje na problem odmawiania wszczynania spraw przez prokuratorów na skutek braku przedstawienia niepodważalnych dowodów na biologiczne ojcostwo w postaci badań genetycznych. Jednocześnie Rzecznik wskazuje, iż obecne przepisy prawa w zasadzie uniemożliwiają dostarczenie niepodważalnej ekspertyzy DNA, gdyż w praktyce możliwe jest posługiwanie się na tym etapie spraw tylko badaniami prywatnymi, którym organy władzy odmawiają często wiarygodności.

  W ocenie RPO niezwykle istotne jest sprecyzowanie wytycznych i kryteriów, które posłużą do oceniania celowości występowania z powództwem dotyczącym ustalenia pochodzenia dziecka przez prokuratora. Zdaniem Rzecznika pożądanym jest również wprowadzenie jednolitych procedur wewnątrz prokuratury dotyczących postępowania o prawa stanu cywilnego, w tym odnoszących się do ustalania pochodzenia dziecka.

  Wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich do Prokuratora Generalnego można znaleźć tutaj.

 3. po-6816-koszmarnych-dniach-w-panstwie-terroru-i-bezprawia-odnalazlem-syna-daniela-dzieki-t105725

  http://3obieg.pl/badanie-dna-bez-kodu-a-wygrana-w-strasburgu-o-ojcostwo

  Badanie DNA”, bez kodu, a wygrana w Strasburgu o ojcostwo
  Napisano 1 rok temu | Brak komentarzy

  W Strasburgu, Stanisław Różański wygrał sprawę przeciwko Polsce. Co się stało po jego wygranej? Czy Pan Stanisław mógł potwierdzić ojcostwo przypuszczalnie swego syna? Kto jest bardziej wiarygodny człowiek, czy badanie DNA?

  W skrócie.

  Stanisław Rózański domagał się się uznania go ojcem dziecka pochodzącego z nieformalnego związku z kobietą. Z nieformalnego związku pana Stanisława urodził się chłopiec. Niestety związek się skończył. Kobieta poznała kolejnego mężczyznę- odeszła od pana Stanisława. Kolejny partner kobiety uznał chłopca za swoje dziecko, czym skutecznie uniemożliwił kontakt panu Stanisławowi z chlopcem zrodzonym z jego związku z kobietą.

  Podejrzewam, że takich sytuacji jest wiele. Jednak nie każdy ojciec biologiczny domaga się swoich praw. Część jest pewno nawet zadowolona z takiego obrotu sprawy. Pan Stanisław należał do tych co chcą wychowywać swoje dziecko, domagał się jednak bezskutecznie uznania go ojcem, czyli przeprowadzenia badań DNA. W tej sytuacji badania DNA mogły wszystko rozwiązać. Nigdy ich nie przeprowadzono. Wręcz utrudniano panu Stanisławowi wszelkie starania, bo dziecko miło już ojca, który je uznał jako swoje..

  Sprawa Stanisława Różańskiego przeciwko Polsce to Skarga numer 55339/00 . Wyrok ze Strasburga z dnia 18 maja 2006 uznaje rację pana Stanisława Różańskiego. Miał prawo do badań DNA, by potwierdzić swoje ojcostwo. Jednym słowem S.Różanski wygrał w Strasburgu, w Polsce dalej przegrywa!!!

  Prokurator po wyroku w Strasburgu, stwierdził bez badań DNA – jednoznacznie, że ojcem pan Stanisłw nie jest!!!

  Jak to jest możlwe w praworządnym kraju ?

  Bloger Mefi100 ma trzy badania DNA, nie potwierdzające jego ojcostwa, ale nadal formalnie jest wpisany jako ojciec, chociaż tego nie chce.

  Tymczasem Stanisław Różański nie ma żadnego badania DNA, a wykluczony został jako ojciec, bez zrobionych badań DNA!!! Został wykluczony, bo ktoś inny uznał jego dziecko za swoje.

  Zatem dlaczego sądy są tak nieprzewidywalne? Dlaczego bloger Mefi100 zostaje ojcem dziecka, którego nie uznaje i potwierdzają to dodatkowo 3 badania DNA?

  Jest to bezprawie w przydzielaniu ojców dzieciom!

  Strasburg orzekł, że człowiek miał prawo do badań DNA, aby potwierdzić ojcostwo swego syna, czy też ewentualnie je wykluczyć. Jeśli nawet uznać, że badania nie potwierdziły związku genetycznego, to niezależnie od tego, człowiek ma prawo się tego domagać, gdyż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, bo był w związku z daną kobietą w określonym czasie.
  Co nastapiło dalej.
  Mimo wyroku w Strasburgu w 2006r. prokurtaror dalej w 2007r. uwierzył matce i mężczyźnie, który dziecko uznał dziecko za swoje bez badań DNA ( dowód -zdjęcie poniżej), Dlaczego? Dalsze starania pana Stanisława spełzły na niczym. Czemu zabrakło dobrej woli prokuratora?

  Dziś Syn pana Stanisława jest pełnoletni. Piszę jego syn, bo tak twierdzi pan Stanisław. Sam w to nie wierzy, że mógłby zostać zdradzony i nie być faktycznie ojcem chłopca (dziś 20 letniego mężczyzny). Chociaż w teorii istnieje taka możliwość.

  Gdyby nawet uznać, że dziś zrobione badania DNA za zgodą pełnoletniego syna nie potwierdziły jego ojcostwa, to i tak w mojej ocenie ojcem pan Stanisław jest, a wręcz wzorem ojca.

  Wszak mówimy, ojcem nie jest ten co spłodzi, lecz ten co wychowa i zapewne jest nim także ten, kto kocha bezgranicznie, tak jak Stanisław Różański, jak pan Bogdan Goczyński, który z kolei walczy o kontakt ze swoimi córkami . To co co najdziwniejsze, pan B.Goczyński, alimenty płacić musi, a córek widzieć nie może.

  Nie sposób tego pojąć, czemu nasze państwo tym Panom, którzy chcą być ojcami, pod każdym względem, nie daje szans, a z kolei blogerowi Mefi100 daje kolejne szanse na bycie ojcem, którym on nigdy nie chciał być i nadal nie chce.
  W dodatku badania DNA, które obecnie posiada Mefi100 -już -trzecie- potwierdzają, że Mefi100 ojcem biologicznym nie jest!!!

  Zatem dlaczego Mefi100 musi być ojcem w papierach, a ten mężczyzna, który faktycznie nim jest, nie może wypełnić obowiązków ojca?

  Czy dobro dzieci w kodeksie rodzinnym to tylko fikcja, czy loteria?

  Wszak Mefi100 został za pomocą sądu wrobiony w ojcostwo, a Stanisław Różański jako ojciec za pomocą sądu został niedoceniony, wyrzucony za burtę!!! Bloger pan Bogdan Goczyński, mimo, że jest faktycznym ojcem, potwierdzonym to państwo nie może wyegzekwować mu widzeń z córkami, a potrafi egzekwować alimenty. Jest to nieudolny system, właściwie są to „DNA”, naszego DNA.

  DNA swoje, a prawo swoje, określonego kodu nie ma, kod jest lekceważony!!!

  W poniższym dokumencie prokurator napisał, że zarówno matka jak i pan, który uznał dziecko wskazują jednoznacznie na ojcostwo tego, który dziecko uznał.
  A jak mają wskazywać inaczej. Oczywiste, że dbają o swój interes.
  Jak to możliwe, że prokurator nie zarządził badań DNA, po wyroku w Strasburgu, lecz uwierzył dwójce ludzi w jednoznaczność !!!
  Czy wyrok w Strasburgu nie jest dla Polski wiążacy?
  Gdy zapadł wyrok w Strasburgu, chłopiec miał 14 lat, obecnie ma 20 i sam może zrobić badania DNA, bez niczyjej zgody musi tylko chcieć odnaleść swego prawdziwego ojca.
  Myślę, że każdy z Nas chciałby wiedzieć, kto jest jego prawdziwym ojcem. Mam nadzieję, że jak na razie smutna historia pana Stanisława będzie miała dobry koniec. Pan Stanisław wciąż szuka swego syna, by móc zrobić badania DNA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s