Niepokonany Sądził się sześć lat i wygrał z gminą!

Sąd apelacyjny po raz drugi już przyznał rację Andrzejowi Kaczmarkowi z Radomska, który pozwał gminę za zalanie hurtowni z artykułami gospodarstwa domowego. Po sześciu latach od zdarzenia zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie.

29 września 2007 r. pan Andrzej, właściciel firmy sprzedającej sprzęt agd, skończył pracę ok. godz. 15. Gdy w poniedziałek rano wrócił, nogi się pod nim ugięły. 600 metrów kwadratowych magazynu było zalane. Po wysokiej na 60 cm tafli wody pływały żelazka, lodówki, kuchnie, pralki stały w mokrych kartonach.

Szybko skojarzył to, co się stało, z pracami prowadzonymi na sąsiadującej z nim posesji. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych oczyszczali tam studnię głębinową. Pompowana woda leciała do stawu na terenie działki. – Zostawili prace bez nadzoru, woda się przelała i zalała mi magazyn – mówi Andrzej Kaczmarek. Zgłosił sprawę na policję, do ubezpieczyciela. Ale ubezpieczenie pokryło jedynie straty sprzętu. Zwrócił się o odszkodowanie do gminy, pod którą podlega ZUK – chciał ugody i niespełna 100 tys. zł.

Burmistrz na ugodę nie przystał. Poszli do sądu. Po pięciu latach zapadła decyzja na korzyść przedsiębiorcy. Sąd uznał, że pracownicy użyli za krótkiego węża, nie skorzystali ze zbiornika przeciwpożarowego, a operację zostawili bez nadzoru. Od wyroku odwołał się burmistrz. Jak się jednak okazało kolejne dowody potwierdziły tylko wcześniejsze ustalenia. Sąd ustalił, że winę ponosi gmina, a panu Kaczmarkowi należy się odszkodowanie – ponad 152 tys. zł plus odsetki. Miłosz Naczyński, burmistrz gminy Przedbórz nie wyklucza jednak kasacji wyroku.

 

dd18cd3f4a6214685fc385c73df87082,46,1

One response to “Niepokonany Sądził się sześć lat i wygrał z gminą!

  1. i *** o sześć lat za długo … ale ??? >>> TAK właśnie HOŁOTA w togach zwalcza bezrobocie w swoich szeregach … to produkcja PROCESOWEGO obornika **pozwala im na strajkowanie i skamlenie , że za mało im płacą … łapówki i INNE kiwanie IM NIE wystarcza … gdzie tu jest logika rozumowania, gdy przez 6 LAT togowcy perfumują GÓWNO … i usiłują rozmydlić sprawę w nadziei, że OFIARA sama się wycofa … koszta 6-letniego postępowania procesowego pokrywają podatnicy … Polaku NIC sie NIE stało – zwycięstwo … VICTORIA !!! po SZEŚCIU LATACH ?! …. mimo to i TAK ZWYCIĘSTWO DOBRA nad złem URZĘDU …
    GRATULACJE !!! Andrzeju Kaczmarek … Polska to chory kraj …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s