Udział w badaniach dotyczących wpływu gospodarki na bezpieczeństwo ekonomiczne państwa.

W związku z obserwowalnym trendem spowolnienia gospodarczego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajach strefy euro, w którym Polska gospodarka wciąż odnotowuje niską konsumpcję prywatną, spadek unijnych inwestycji oraz niestabilny eksport, zasadnym jest zbadanie, jak w tych trudnych warunkach przedsiębiorcy oceniają możliwość w pełni legalnego prowadzenia działalności gospodarczej? Jakie działy gospodarki narodowej muszą konkurować między wyborami uchylania się od opodatkowania, a unikaniem opodatkowania? Jakie mechanizmy (lub ich brak) sprawnego zarządzania w państwie, decydują o racjonalności zachowań przedsiębiorców, żeby utrzymać firmę na rynku?

Próbą odpowiedzi na powyższe pytania jest uruchomiony w roku 2012 projekt badawczy, którego celem jest zbadanie, jaki wpływ gospodarka nieoficjalna wywiera na bezpieczeństwo ekonomiczne państwa.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o udział w badaniach oraz rozesłanie powyższej informacji do innych przedsiębiorców/osób zarządzających firmami – celem udziału.

Zaznaczam, iż badania są całkowicie anonimowe i polegają na wypełnieniu elektronicznym anonimowej ankiety, która znajduje się pod adresem:

http://wgnnbep.ankietka.pl/

 

images

One response to “Udział w badaniach dotyczących wpływu gospodarki na bezpieczeństwo ekonomiczne państwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s