Sprzeciw wobec przepisów zawartych w nowym Kodeksie Postępowania Karnego

Uwaga: w czerwcu sejm RP zamierza uchwalić nowy kpk – druk 870. Od 1.01.2015 będzie obowiązywał!

Prosimy zatem – podpiszcie petycję – http://www.petycjeonline.com/sprzeciw_przeciwko_stalinizacji_nowego_kodeksu_postpowania_karne

Twórcy tej prawnej prowokacji nie mają intencji poprawienia sytuacji stron procesowych. Aż trudno nam uwierzyć w to, że to zacne grono nie kieruje się jedynie ochroną interesów korporacji prokuratorsko-sędziowskiej. To niebezpieczny i szkodliwy projekt, który NIE MOŻE BYĆ WPROWADZONY  W ŻYCIE!

Ostrzegamy wszystkich przed wprowadzeniem nowego kodeksu postępowania karnego, bowiem znacząco utrudnione zostanie prawo oskarżonego  odwoływania się do sądu wyższej instancji. W konsekwencji po uchwaleniu nowych procedur będzie jeszcze gorzej.

Niebezpieczne jest również to, że przedstawiciele mediów nie dostrzegają tego zagrożenia. Być może wynika to z ich ograniczonego dostępu do informacji nt. zdań odrębnych lub też celowo są wprowadzani są w błąd przez pomysłodawców tego legislacyjnego tworu.

Wiele środowisk podnosi ten problem już od dłuższego czasu – m.in. Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska Białej – http://www.aferyibezprawie.org

Niestety pomimo wielu naszych publikacji my wszyscy nadal  nie słychać racjonalnych i potrzebnych głosów sprzeciwu – musimy to teraz zmienić!

W przyszłej nowelizacji czekają nas:

1. brak nagrywania postępowań

2. nie ma udziału organizacji społecznych

3. ogranicza się jawność postępowań w tym wraca się wbrew uchwale SN do tajności posiedzeń

4. nie zmieniono zakresu subsydiarnych aktów oskarżenia

5. nie ma zażalenia na kierowanie obywateli na badania psychiatryczne

6. znacząco utrudnia się składanie apelacji od wyroków I instancji (utrudnienia podobne do kasacji)

7. apelacje rozpoznawać będą sądy w składzie ławniczym – czyli sędzia i 2 ławników – to już chyba żart z obywateli. Co wie ławnik o sprawie w odwołaniu, który nie ma pojęcia co jest w aktach.

8. kasacja i to wielokrotna będzie w praktyce wyłącznie uprawnieniem prokuratora

Kolejny raz Państwo polskie i posłowie fundują nam bubel prawny ! Jest co prawda kilka propozycji interesujących, ale większość zmian spowoduje dalszą bezkarność polskiej prokuratury i polskich sądów.

Skróceniu  postępowania sądowego ma służyć m.in. to, iż sąd nie będzie już mógł w trakcie procesu odesłać sprawy prokuraturze do uzupełnienia – lecz będzie musiał ją osądzić taką, jaką prokuratura przygotowała – co zachęci jeszcze bardziej prokuraturę do tworzenia bubli prawnych zwanych aktami oskarżenia.

Spraw karnych po nowelizacji miałoby być mniej, bo do sądu nie trafiałyby błahe sprawy o nieznacznej szkodliwości społecznej. Błahe dla kogo …? Na pewno nie dla tych, których prokuratura bezpodstawnie oskarżyła i zrujnowała im życie!

One response to “Sprzeciw wobec przepisów zawartych w nowym Kodeksie Postępowania Karnego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s