Dziennikarz „Forbesa” pomagał producentom filmu „Układ zamknięty”, a teraz ich broni

Wojciech Surmacz, dziennikarz miesięcznika „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska), angażował się w pomoc producentom filmu „Układ zamknięty”. Potem zaatakował dziennikarzy, którzy ten film skrytykowali. Jego naczelny nie dostrzega konfliktu interesów.

Na stronie Forbes.pl Surmacz oburzył się w piątek na opublikowany w tygodniku „Newsweek Polska” tekst „Układ oskarżonych i sponsorów” sugerujący, że sponsorom i twórcom „Układu zamkniętego” zależało na oczernieniu urzędników, bo sami mieli kłopoty z prawem. Stwierdził, że autorzy tekstu Wojciech Cieśla i Violetta Krasnowska-Sałustowicz napisali go pod z góry założoną nieprawdziwą tezę.

Czy dziennikarz angażujący się w biznesowe przedsięwzięcie, jakim jest produkcja filmu, nie łamie etyki zawodowej? – Dla mnie było to zaangażowanie ideowe. Ani ja, ani wydawnictwo nie zarobiliśmy na tym ani złotówki – zapewnia Surmacz.

Kazimierz Krupa, redaktor naczelny „Forbesa”, też nie widzi w inicjatywie dziennikarza nic niewłaściwego: – Wojciech Surmacz skontaktował tylko producentów „Układu zamkniętego” z działem marketingu wydawnictwa, które też nie angażowało się w przedsięwzięcie finansowo. Zależało nam na promocji filmu, który przedstawia ważny problem.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, oto link:

http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/41643,Dziennikarz-Forbesa-pomagal-producentom-filmu-Uklad-Zamkniety_-a-teraz-ich-broni

 

news_41643_big2

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s