Realcja z Powiatowej Sesji NIEPOKONANYCH w Lubinie

sesja społeczności NIEPOKONANYCH, Lubin - 03Jadąc w dniu 01 lutego do Lubina mieliśmy przeświadczenie, że akurat w tym mieście (najbogatsza gmina w Polsce) zbyt wiele osób nie przyjdzie. Jakież było nasze zdziwienie kiedy okazało się, że w Sali Domu Kultury MUZA zgromadziło się ponad 40 osób!?

POWIATOWA SESJA SPOŁECZNOŚCI NIEPOKONANYCH - LUBIN 2013

Sesja ta miała nieco inny charakter niż dotychczasowe. Mniej było osób skłonnych podzielić się swoimi dramatycznym historiami. Natomiast dużo czasu zabrała nam dyskusja nt. naszego stowarzyszenia, jego celów, zamierzeń i metod działania. Kilku uczestników domagała się bardziej zdecydowanych działań w stronę polityków, większej wyrazistości i bezkompromisowości w walce z urzędniczą i prokuratorsko-sądową sitwą.

Lubin - powiatowa sesja społeczności NIEPOKONANYCH 02Nasz przedstawiciel podczas tego spotkania – Marcin Kołodziejczyk, jak zwykle tonował emocje i wskazywał, że agresja i polityczne zaangażowanie nie przysporzą Ruchowi Społecznemu NIEPOKONANI wielu sukcesów. Ostatecznie doszło między uczestnikami do porozumienia programowego, że w początkowym okresie tworzenia ogólnopolskiego ruchu społecznego szkodliwym byłoby dla wielu poszkodowanych, zaszufladkowania na pozycjach rewizjonistycznych, agresywnych a nade wszystko politycznych. Udało się uczestników przekonać do tego, że w przestrzeni dyskusji publicznej istnieje bardzo duże miejsce dla apolitycznego ruchu społecznego, który skutecznie będzie walczył o prawa ludzi poszkodowanych przez instytucje państwowe.

Wielkim sukcesem tego spotkania było nawiązanie współpracy z prawdziwymi działaczami, oddanymi sprawom ludzi krzywdzonych i poniżanych przez instytucja państwowe: z Panią Elżbietą Czerwińską Lichacz oraz mecenasem Jackiem Ludziakiem. Mamy nadzieję, że współpraca z tymi osobami znacznie polepszy funkcjonowanie stowarzyszenia w zakresie udzielania bezpośredniej pomocy osobom krzywdzonym przez instytucje państwa

Jednym zdaniem Powiatowa Sesja NIEPOKONANYCH w Lubinie była nieoczekiwanym ale bardzo pozytywnym wydarzeniem!

One response to “Realcja z Powiatowej Sesji NIEPOKONANYCH w Lubinie

  1. Czytam i czekam co dalej? Konkretne pytanie-kiedy NORMALNE forum dyskusyjne? (vide „zmieleni.pl”, obywateladecyduja.pl”)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s