Dziękujemy wszystkim tym co pomogali nam uwolnić z aresztu Iwonę Świetlik!

W dniu 16 stycznia dowiadujemy się, że Iwona Świetlik, jedna z bohaterek programu Państwo w Państwie ma iść do aresztu!? Jesteśmy skonsternowani, trochę przybici i co tu dużo kryć skrajnie wściekli! Szybko jednak udaje nam się zacząć działać: nasi koledzy deklarują wpłaty, zgłasza się ktoś kto ofiaruje pomoc, ktoś pożycza brakującą kwotę … mamy, udało się uzbierać całość. Co teraz? Jesteśmy zlokalizowani w całej Polsce, część z nas walczy z epidemią grypy, część musi być w sądzie lub podróży służbowej – dziwna sytuacja bo mamy pieniądze a nie ma kto je zawieść do aresztu. Niezawodna Mariola Jarmołowicz wsiada w samochód i pędzi aby Iwona mogła wyjść zza krat. Udaje się! Po 3 dniach w areszcie wychodzi na wolność.

A o co w ogóle chodzi w tej sprawie?

 1. Iwona Świetlik przez wiele lat z sukcesami prowadziła działalność gospodarczą w branży odzieżowej.
 2. Firma Pani Iwony zatrudniała dziesiątki osób
 3. Firma Pani Iwony zgromadziła majątek liczony w milionach złotych
 4. Nadeszły trochę cięższe czasy i Firma Ivette zaczęła spóźniać się z realizacją zobowiązań do ZUS.
 5. Pani Iwona szukała porozumienia z ZUS i prosiła o pomoc w trudnym czasie nie chcąc jednocześnie zwalniać ludzi. ZUS jednak miał „gdzieś”, że ludzie mogą stracić pracę i wszczął egzekucję.
 6. Firma zbankrutowała, Iwona Świetlik wylądowała na bruku (firma była zlokalizowana w jej domu, który sama zbudowała razem z przylegającym do niego zakładem) a majątek zagarnął Syndyk masy upadłościowej
 7. Aby było mało, wytoczono Pani Iwonie sprawę karno-skarbową w wyniku której Sąd w Rawie Mazowieckiej wyznaczył Pani Iwonie dwie grzywny o łącznej wartości 10.500 złotych
 8. I tu dochodzimy do sytuacji tragikomicznej … niestety bardziej tragicznej ale podszytej farsą, zgotowaną przez polski wymiar sprawiedliwości : Sąd postanowienie o grzywnie wysyła na adres ostatniego zameldowania Pani Iwony choć ona już tam nie mieszka ani nie pracuje – tam rezyduje SYNDYK!?!?! Pani Iwona po prostu nie wie, że ma zapłacić grzywnę!
 9. W wyniku braku zapłaty Sąd wzywa Panią Iwonę do odbycia kary aresztu na dzień 28.12.2012 … no pewnie, bo niby czemu Pani Iwona miałaby spędzić Sylwestra z rodziną?
 10. CIEKAWOSTKA – w pierwszych 3 miesiącach funkcjonowania Syndyka, ta funkcjonariuszka sądowa wydała więcej pieniędzy firmy niż wynosił dług do ZUS. Mało tego … ta funkcjonariuszka powiększyła jeszcze stan zobowiązań do ZUS!!!! Pierwsze pieniądze do ZUS Pani Syndyk wpłaciła dopiero po dwóch latach, rzecz jasna w tym okresie regularnie pobierając swoje, niemałe wynagrodzenie!?!?!
 11. 16 stycznia Pani Iwona zostaje zatrzymana i przewieziona do aresztu.
 12. Spędza tam jedynie 3 dni gdyż ludzie dobrej woli, którzy czują się wolni, przyzwoici i NIEPOKONANI, gromadzą gotówkę i wpłacają ją aby Pani Iwona ani godziny więcej nie musiała siedzieć za kratami.

Tym razem się udało! A co w w wielu innych przypadkach związanych z bezdusznością, podłością i braku norm moralnych funkcjonariuszy naszego państwa? Co jeśli ludzie dobrej woli nie będą mieli środków na doraźną pomoc? Czy to oznacza, że mamy się poddać?

NIE, NIE I PO STOKROĆ NIE!!!

Konsolidujmy się, pomagajmy wzajemnie w najmniejszych sprawach, uczestniczmy w rozprawach, dawajmy świadectwo, opisujmy przypadki, publikujmy, współpracujmy z mediami, BĄDŹMY NIEPOKONANI!!!

NIech historia Pani Iwony stanowi dla nas wszystkich swoistego rodzaju memento – to może spotkać każdego z nas i wtedy nie walczmy sami: współdziałajmy, bądźmy razem, skonsolidowani i przez po stokroć silniejsi!!!

2 responses to “Dziękujemy wszystkim tym co pomogali nam uwolnić z aresztu Iwonę Świetlik!

 1. Panowie ja za nazwanie Sędziego członkiem sitwy odsiedziałem 4 dni a teram mam postępowanie przygotowawcze ,,, Czekam rok – poczekacie aż mnie zamkną czy ruszycie swoje tyłki w końcu ? Podajecie hasła o solidarności a jak ktoś nadstawia własną d…ę to już was nie ma ? Chcecie coś zrobić czy tylko zbić kasę i błysnąć w mediach ?

  • My działamy społecznie, zabieramy czas rodziną i działamy „po godzinach” poświęconych na pracę aby utrzymać rodziny. Ja wiem, że dla każdego jego sprawa jest najważniejsza. Pana sprawę przekazaliśmy kilku kancelariom prawnym ale na podstawie analizy dokumentów, które Pan sam nam przekazał odmówiono nam prowadzenia tej sprawy. Należy podkreślić, że jest to jedyny przypadek tego typu w dotychczasowej naszej działalności. Nie jesteśmy prawnikami i nie naszym zadaniem jest oceniać zasadność prowadzonego sporu. Działamy jak potrafimy i reagujemy tam gdzie mamy możliwość skutecznie zadziałać. Nie będę odpowiadał na argumenty dot. zarabiania „kasy” bo do tej pory wykładamy z własnej kieszeni aby pomagać innym. Robimy to z własnej inicjatywy a nie jakiegokolwiek przymusu. Pan natomiast oczekuje, że staniemy na baczność bo Pan tego od nas wymaga!? Na jakiej podstawie?
   I na koniec – zakładając, że Pan ma rację i my się mylimy … to prosze nam napisać, tu na forum: co mamy zrobić aby dzisiaj Panu pomóc? Bo my naprawdę nie potrafimy zrozumieć:
   a. istoty Pana sporu
   b. dlaczego (słusznie czy nie to inna kwestia) obraża Pan Sąd podczas rozprawy
   c. jak możemy dzisiaj Panu pomóc
   Dlatego niech Pan klarownie napisze czego od nas oczekuje … zanim nas poobraża … co zresztą już poniekąd zaczął Pan robić.
   Z poważaniem
   NIEPOKONANI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s