Informacja prasowa – 06.11.2012

Niepokonani 2012 inicjują powstanie lokalnych „społeczności NIEPOKONANYCH”

Katowice, 06.11.2012 – Powołane do życia w lipcu br. Stowarzyszenie „NIEPOKONANI 2012” inicjuje powstanie 379 powiatowych „społeczności NIEPOKONANYCH”. Ta oddolna i spontaniczna inicjatywa ma na celu konsolidację lokalnych środowisk osób pokrzywdzonych przez instytucje państwa, w tym: aparat skarbowy, celny, ZUS, prokuraturę i sądy. Do końca tego roku zorganizowanych zostanie 30 powiatowych konwencji a do końca 2013 roku powołane zostaną do życia wszystkie z planowanych 379 lokalnych społeczności NIEPOKONANYCH.  Pierwsza powiatowa konwencja odbyła się 25 października br. w miejscu znamienitym – w pierwszej stolicy naszego kraju czyli w Kaliszu.

Założycielami Stowarzyszenia są pomysłodawcy Ruchu Społecznego NIEPOKONANI 2012 (www.niepokonani2012.pl). Połączył ich program Polsatu „Państwo w Państwie”. Dzięki kongresowi który odbył się  31 maja 2012 roku w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie oraz relacjom w mediach ich sprawy poznała cała Polska. W reakcji na ich działania, zaczęli zgłaszać się  kolejni przedsiębiorcy niszczeni przez urzędników różnych instytucji. Dynamika wzrostu liczby tych zgłoszeń świadczy o niespodziewanie dużej skali nieprawości, zakorzenionych w instytucjach naszego państwa.

To, co wydarzyło się 31 maja w Sali Kongresowej a także w przeciągu kilku po nim następujących tygodni, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Niestety, choć brzmi to dość nietypowo, wysoka frekwencja podczas kongresu oraz stale rosnąca liczba zgłoszeń nadużycia władzy w stosunku do obywateli naszego kraju, nie jest ani powodem do zadowolenia ani synonimem naszego sukcesu. Jest to, niestety, wyraz porażki instytucji Państwa Polskiego, które na skutek błędów lub pomyłek popełnianych przez jego funkcjonariuszy, doprowadziło do wyrzucenia poza nawias życia społecznego dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi  – powiedział Marcin Kołodziejczyk, jeden z założycieli i rzecznik ruchu.

Wiemy, że dotarliśmy zaledwie do nieznacznego odsetka tych, którzy zostali poturbowani przez agendy naszego państwa, dlatego ruszamy w teren, bo w odróżnieniu od polityków przyspawanych do swoich warszawskich foteli, zamierzamy wysłuchać każdej z tysięcy dramatycznych historii ruiny jaką zgotowały swoim obywatelom instytucje Państwa Polskiego – powiedział Jerzy Książek, jeden z członków-założycieli Stowarzyszenia „NIEPOKONANI 2012”

Pierwsze sesje powiatowych „społeczności NIEPOKONANYCH” odbyły się w Kaliszu i Turku w dniach 25 i 26 października 2012r. Kolejne z planowanych sesji będą miały miejsce w Jarocinie (15.11.2012) oraz Wieluniu (16.11.2012) a kolejne (terminy w trakcie ustalania) w Koninie oraz powiatach byłego województwa sieradzkiego a także w powiatach mazowieckich: ostrołęckim, wyszkowskim, wągrowskim, wołomińskim, legionowskim, ostrowskim, pułtuskim a także ciechanowskim i łomżyńskim. Spotkanie społeczności tych powiatów planowane jest na dzień 26 listopada 2012r. w Ostrołęce (Wojciechowice).

Odbyte spotkania z ludźmi pokrzywdzonymi przez funkcjonariuszy państwowych w Turku i Kaliszu zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Nie sądziłem, że skala niegodziwości i instytucjonalnej pogardy dla obywateli jest tak duża! – powiedział Krzysztof Stańko, członek-założyciel Stowarzyszenia „NIEPOKONANI 2012”, przedsiębiorca z ziemi opolskiej, który został bezpodstawnie oskarżony i niesłusznie przetrzymywany w areszcie przez 27 miesięcy.

Cele stowarzyszenia zdefiniowane zostały we wstępnych wnioskach pokongresowych opublikowanych na stronie http://www.niepokonani2012.pl, które określają najbliższe zamierzenia, cele i kierunki działalności Stowarzyszenia:

Najbliższe zamierzenia – to wstępne opracowanie rejestru skarg złożonych przez uczestników kongresu, które na ogół dotyczą zarzutów ferowanych przez prokuraturę na podstawie fałszywych dokumentów, niepotwierdzonych domniemań, pomówień i insynuacji, a także przypadków korzystania przez aparat skarbowy, urzędy celne, ZUS i urzędników państwowych z udzielonego im przywileju bezkarności, w okolicznościach świadomego podejmowania błędnych decyzji. Zawartość rejestru zostanie poddana prawniczej weryfikacji w kancelariach adwokackich. Upublicznienie rejestru w formie wydawniczej, będzie przedmiotem rozważania.

Cel główny ruchu – chcemy, aby obywatel jako osoba fizyczna lub przedsiębiorca, który stał się ofiarą prokuratorsko-sądowych albo urzędniczych błędów lub pomyłek w okresie 23 lat transformacji ustrojowych, doczekał się zadośćuczynienia ze strony Państwa Polskiego. W dążeniu do tego celu kierujemy się przekonaniem, że każdy kto przeżywał wieloletnią gehennę przewodów sądowych, zostając spostponowany, odarty z ludzkiej godności i nierzadko materialnie zrujnowanych, ma prawo domagać się odszkodowania ze strony winowajcy.

Kierunek działań ruchu – to systematyczne poszerzanie poparcia społecznego. Główna inicjatywa w tym zakresie będzie zmierzała w okresie najbliższych dwóch lat do zaktywizowania społeczno-politycznych nurtów reformatorskich i wywodzących się z nich kandydatów, aspirujących do udziału w najbliższych wyborach. Pozostając konsekwentnie ruchem politycznie indyferentnym będziemy otwarci na współpracę z każdymi, ale zarazem tylko tymi środowiskami, których deklaracje nie mają postaci odroczonych obietnic do zrealizowania na powyborczy czas lecz przewidują działania czynione środkami sumiennej, demokratycznej pragmatyki, realizowanej na bieżąco, każdego dnia.

Do rozmów o sposobie zrealizowania tych celów będziemy zapraszać wszystkich poszkodowanych obywateli przez instytucje państwowe ale też i przedstawicieli władzy państwowej i polityczne środowiska, życzliwe idei poszanowania własności, wolności i sprawiedliwości.

Dodatkowych informacji udzielają:

Marcin Kołodziejczyk

Tel.: +48 506 491 879

oraz

Agata Korycka

Tel.: +48 518 959 049

http://www.niepokonani2012.pl

2 responses to “Informacja prasowa – 06.11.2012

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s