Niesłusznie skazany czeka na naszą pomoc!

Dobrym duchem naszego Ruchu Społecznego i osobą, której członkowie założyciele wiele zawdzięczają jest Małgorzata Cecherz – reporterka TV POLSAT. Skontaktowała się z nami w celu pomocy dla jednego z jej bohaterów, który został niesłusznie skazany na karę więzienia. Sprawa bulwersuje i mimo okoliczności ewidentnie świadczących o niewinności skazanego, on ciągle odsiaduje niesprawiedliwy wyrok w więzieniu.

Tą sprawę będziecie mogli ocenić sami oglądając program „Państwo w Państwie” na antenie POLSAT I POLSAT NEWS w najbliższa niedzielę 14.10.2012 o godzinie 19:30!

DLATEGO PROŚBA ABYŚCIE, KORZYSTAJĄC Z FORMY KOMENTARZA, „PODPISYWALI SIĘ” POD WNIOSKIEM O JEGO UŁASKAWIENIE!

Ponadto zwracamy się z uprzejmą prośbą o  poparcie inicjatywy społecznej, polegającej na zbieraniu podpisów pod petycją o ułaskawienie Jana Ptaszyńskiego. Taka petycja została zamieszczona na stronie:

http://www.petycjeonline.com/petycja_o_uaskawienie_niewinnie_skazanego_jana_ptaszyskiego

Oto skrót jego dramatycznych losów, przekazany przez Małogosię Cecherz:

Jan Ptaszyński skazany na dożywocie w głośnym procesie dot. mordu Jego konkubiny i jej 3letniego dziecka. Sąd Apelacyjny skazał Jana Ptaszyńskiego na podstawie poszlak tj. opinii biegłych, którzy sporządzili portret psychologiczny  potencjalnego mordercy. Najłatwiej było im wskazać Jana Ptaszyńskiego, który mimo wszystko miał alibi na ten dzień , w którym dokonano zbrodni. W tym dniu był na wsi u siebie w Michnówce i zdawał mleko do mleczarni. Zeznania sąsiadów, którzy też go widzieli nie pomogły.

DNA z miejsca zbrodni, włos, ślady butów i krwi nie należały do Jana Ptaszyńskiego ale nie sprawdzono do kogo.

Pierwszy prokurator sprawę umorzył ze względu na brak dowodów. Prokurator już nie pracuje. Dotarłam do Niego (swoje zdanie podtrzymuje). Społeczeństwo jednak oczekiwało znalezienia sprawcy , a więc trzeba było za wszelka cenę kogoś skazać.

Pani Prokurator zatem wzięła sprawę w swoje ręce.

Dotarłam do biegłej, która przyznaje , że była nakłaniana przez prokuraturę, by dopasowała czas zgonu tak aby był spójny z obecnością Jana Ptaszyńskiego w mieszkaniu konkubiny. Odmówiła, znaleźli innego biegłego. Do tej pory nie ustalono co było przyczyną śmierci, czy utopienie, czy uduszenie. Ciało znaleziono w wannie. Nie pobrano również wymazu z dróg rodnych Dodatkowo przesłuchali recydywistów, z którymi Jan Ptaszyński siedział w celi.

Podobno w nocy miał się obudzić i przyznać, że zabił. Jeden ze współwięźniów podczas rozprawy pękł i przyznał się, że był nakłaniany przez prokuratora,
> żeby tak zeznał. Drugi ze współwięźniów się nie złamał. Sąd uznał, że racje są po jego stronie. W zamian za złożenie takich zezna opuścił ZK w Hajnówce.

Niestety w dalszym ciągu Jan Ptaszyński siedzi i czeka , jednak SN też odrzucił wniosek o kasację.

Tak nie może być – pomóżmy!

44 responses to “Niesłusznie skazany czeka na naszą pomoc!

 1. Jeżeli brak jest dowodów ja osobiście uznaje , że skazany Jan Ptaszyński jest niewinny i dając temu wyraz podpisuje się pod petycją o : 1. natychmiastowe ułaskawienie,, 2 nadzwyczajne wznowienie dochodzenia w sprawie, 3. pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prokuratorów, 4. mając na uwadze niezawisłość proikuratorów i sędziów orzekających w połączeniu z podstawową zasadą Jura Novit Curia do osobistej odpowiedzialności odszkodowawczej wskazanych. Jarosław Szczepankiewicz

 2. Znam sprawę pana Ptaszyńskiego z innych programów i brak mi słów jak marny jest ten nasz ”wymiar sprawiedliwosci” trzymam z całego serca kciuki za tego pana i mam nadzieję że znajdzie się wreszcie ktoś mądry kto to ogarnie bo inaczej cienki nasz los .bo każdemu z nas sie to może przytrafić!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. dzisiaj Jan Ptaszyński potrzebuje pomocy jutro „ty” możesz jej potrzebować. nie przechodźmy obojętnie obok tej tragicznej historii. Walczmy o uniewinnienie Pana Jana Ptaszyńskiego. każdy kto pozna jego historię złapie się za głowę i zapyta sam siebie, w jakim my żyjemy kraju. gdzie, a może dla kogo jest prawo? Historia tego człowiek wstrząsnęła mną i wszystkimi moimi bliskimi i znajomymi. zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomóc w uniewinnieniu Pana Jan. przyłączajcie się !!!

 4. Nie napiszę żeby uwolnić bo nie znam wszystkich faktów. Natomiast sprawa śmieeerdzi.
  Nagłośnić i p\Prześwietlić. prokurwatorów i sędziów jeśli dali ciała pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Immunitety spalić.

 5. Nie wiem czy ten Pan jest winny czy nie jednak zasluguje na rzetelne sledztwo a nie jakies poszlaki. Jesli nie ma niezbitych dowodow (tak jak DNA czy zeznania swiadkow z miejsca zbrodni, narzedzia zbrodni z odciskami palcow itp) to jak mozna kogos skazac na dozywocie!

 6. Może oprócz komentarzy ktoś z Państwa napisze petycję.  Łatwiej jest złożyć podpis pod konkretnym pismem niz pisać komentarz. Ilość zebranych w ten sposób głosów będzie większa.Wtedy też będą dwie ścieżki protestu komentarze i petycja. Można skorzystać np z usługi avaaz.org. Podaje się wówczas imię i nazwisko i maila.  Jeśli taka petycja juz jest, proszę o jej podanie, gdyż nie mogę znaleść, poproszę wówczas moich znajomych o podpisanie. Oczywiście post Niepokonanych 2012 umieściłam na swoim profilu, Serdecznie pozdrawiam . Alicja Łakomska Dnia 8 października 2012 14:06 niepokonani2012 <comment-reply@wordpress.com> napisał(a): niepokonani2012 posted: „Dobrym duchem naszego Ruchu Społecznego i osobą, której członkowie założyciele wiele zawdzięczają jest Małgorzata Cecherz – reporterka TV POLSAT. Skontaktowała się z nami w celu pomocy dla jednego z jej bohaterów, który został niesłusznie s”

  • Wpis został zmodyfikowany! Okazujmy zatem naszą solidarność z bezpodstawnie oskarżonym i niesłusznie skazanym! Dodano link do strony z petycjami gdzie można “elektronicznie” podpisać petycję. Czas na nas!

 7. Nie wiem jak to skomentować, chce mi klnąc ale to nic nie pomoże!! Sady i prokuratura powinna ponieść surowe konsekwencje KS najlepiej!!!

 8. ………prośbę o ułaskawienie jak najbardziej uważam za niesłuszną ponieważ w mojej ocenie Pan Ptaszyński nie powinien być skazany. Niemniej jednak, skoro został a prezydent ma taką moc to niech tak po prostu uczyni!!! POPIERAM!!!

 9. niech rolę choć raz się odwrócą niech ich spotka ten los!!!! nie będe używał słów wulgarnych choć same sie nawijają ale wiem jak sie czujesz ,powodzenia w normalnym świecie Marcin Kołodziejczyk

  • Witam!
   celem tego komentarza jest poinformowanie czytelników, iż Pan Marcin „Magic” Kołodziejczyk nie jest Marcinem Kołodziejczykiem – rzecznikiem Ruchu Społecznego „NIEPOKONANI 2012” ani nie jest z nim spokrewniony – wystąpiła niespodziewana zbieżność danych personalnych. Panie Marcinie – zachęcamy do kontynuowania aktywności i dodawanie kolejnych wpisów.
   RS NIEPOKONANI 2012

 10. „W RAZIE WĄTPLIWOŚCI NA KORZYŚĆ OSKARŻONEGO „podstawowa zasada prawa,w naszym kraju jest tak;jest podejrzany to prokurator paragraf znajdzie.Moim zdaniem to brak fachowego wykształcenia policji i prokuratury,a biegli są z łapanki zawsze ten będzie dobry który wyda opinię pasującą prokuraturze.Dziwię się Sędzią,że wydają tak poważne wyroki na podstawie prokuratorskiego widzi misę…..pozdrawiam Dariusz Pacholak.ps.nakłanianie do składania fałszywych zeznań jest karalne ,ale w naszym kraju prawo jest nie dla wszystkich takie samo.

  • Słusznie! Wpis został zmodyfikowany! Okazujmy zatem naszą solidarność z bezpodstawnie oskarżonym i niesłusznie skazanym! Dodano link do strony z petycjami gdzie można “elektronicznie” podpisać petycję.

 11. czas czyścić więzienia z takich i podobnych przypadków, nie mówiąc już o 15 tysiącach odsiadujących wyroki rowerzystach z powyżej 0,5 promila alkoholu.

  • Racja! Wpis został zmodyfikowany! Okazujmy zatem naszą solidarność z bezpodstawnie oskarżonym i niesłusznie skazanym! Dodano link do strony z petycjami gdzie można “elektronicznie” podpisać petycję.

  • Bo Ci ludzie są bezduszni = są FUNKCJONARIUSZAMI BEZPRAWIA! Wpis został zmodyfikowany! Okazujmy zatem naszą solidarność z bezpodstawnie oskarżonym i niesłusznie skazanym! Dodano link do strony z petycjami gdzie można “elektronicznie” podpisać petycję.

 12. Nie wiem, czy portal zdecyduje się na publikację mojego wpisu; za dobrze znam życie, mam też … swoje doświadczenia z tzw. „sprawiedliwością”. Sprawy J.P. jakby nie znam bliżej, widziałem tylko program na „Polsacie”. Jeśli Internet jeszcze jest oazą wolności (?), jeśli wolno gdzieś po prostu …. „swoimi słowami” określić własną, szczerą reakcję, to mam problem, jako człowiek w miarę kulturalny – z opisem moich odczuć i formą komentarza. Ale jednak napiszę: – JEŚLI jest sprawiedliwość, to na 3 lata powinno się wsadzić tę prokuratorską kurwę do jednej celi z kilkoma współwięźniami. To i tak – łagodniej, niż-by wskazywał choćby Zakon Mojżeszowy. Amen.

 13. trzeba ku temu zmierzać żeby nie było ”świętych krów”- każdy niech odpowiada za swoje czyny : przestępca i SĘDZIA i PROKURATOR RÓWNIEŻ bo JEŚLI OBYWATELE MAJĄ BYĆ RÓWNI TO WSZYSCY – wybierać takich posłów którzy to uchwalą /a jak nie uchwalą to ich rozliczyć również za kłamstwo/

 14. NIESŁUSZNIE SKAZANY!
  Skazać może wyłącznie SĄD!
  SĄD jest NIEZAWISŁY!
  Oznacza to że niepodważalnie wywiązuje się z obligatoryjnego OBOWIĄZKU OCENY NIEZAWISŁEJ!
  Jeżeli z nie wywiązuje się z obowiązku oceny Niezawisłej nie jest Sądem!
  Ustawowy Sabotaż systemu Sądowniczego zawarty w zapisie ustaw o ustroju sądów w treści „sędzia ma prawo do oceny niezawisłej dowodów”, został dokonany przez organ nazywany „Sejm Rzeczpospolitej Polskiej”!!
  Kto lobbował zapis sabotujący Polski System Sądowniczy??
  Odpowiedź jednoznaczna!
  W pogoni za superwładzą (władzą boską), lobbyści z Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, wykładowcy katedr wydziałów zwanych „wydziałami prawa” Polskich Uczelni Akademickich i pozostali Lobbyści!
  Wydziałów, w istocie spełniających rolę Zakładów Lobotomii Intelektualnej czyli Psychiatryków produkujących hodowlane patogeny prawnicze lokowane w sądach i pozostałych strukturach prawnych państwa!
  Osoby, które nie wiedzą co to jest ocena? Na pewno nie są w stanie świadomie dokonać Oceny Niezawisłej!
  A takie właśnie orzekły o winie! CZYLI SKAZAŁY!!
  Zadałem merytoryczne pytanie Panu Pierwszemu Prezesowi Sądu Najwyższego!
  Jak ma zamiar rozdzielić okupującą Sądy Rzeczpospolitej Polskiej MIMIKRĘ od Instytucji Sądów?
  Obsada Sądów skutkami Ustawowego Sabotażu Systemu Sądowniczego dokonanego przy pomocy „Sejmu”, jest niepodważalnym faktem!
  Ma ktoś jakiś pomysł co z tym pasztetem zrobić?
  Jeden z moich rozmówców powiedział, że bez agresywnego złapania za twarz, doprowadzenie do normalności jest nie możliwe!
  Zapisów w Ustawach nie są w stanie ukryć! Wystarczyło podać jednoznaczną definicję oceny! Porównać z zapisami ustaw i Obligatoryjnym obowiązkiem Sądów zapisanym w stwierdzeniu ” SĄD JEST NIEZAWISŁY”!!
  Podobnie z Prokuraturą!
  Pozdrawiam.
  Andrzej Tomasz Sobolewski

  Proponuję taki tekst petycji!
  Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
  Bronisław Maria Komorowski
  Żądanie (petycja)
  UŁASKAWIENIA NIEWINNIE SKAZANEGO JANA PTASZYŃSKIEGO
  Skazania dokonała Mimikra Sądowa podszywająca się pod Sąd!
  W związku z niepodważalnym faktem występowania w systemie sądowniczym Rzeczpospolitej Polskiej mimikry sądowej namnożonej Ustawowym Sabotażem Systemu Sądowniczego Rzeczpospolitej Polskiej i faktem orzeczenia przez taką mimikrę winy Jana Ptaszyńskiego, zwracamy uwagę Pana Prezydenta na bezprawie czynione pod szyldem PRAWA!
  Zwracamy też uprzejmie uwagę, że ujawniony Ustawowy Sabotaż Systemu Sądowniczego mający charakter ciągły, a dokonany z wykorzystaniem Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, nakłada na Pana Prezydenta obowiązek przeciwdziałania patologii systemowej!
  Obowiązek taki spoczywa również na pozostałych służbach bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej!

  Podpisy wspierających:
  1. Andrzej Tomasz Sobolewski
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.

  • Niby – popieram, też zamieściłem tu komentarz. Ale … Drogi Panie – taką „formą” petycji nie załatwi Pan sobie nawet postulatu odśnieżania pod blokiem … – [ bez urazy, proszę – ].

   • Pan Komorowski pełniący urząd Prezydenta jest współautorem sabotażu ustawowego systemu sądowniczego Rzeczpospolitej Polskiej!
    Urzęduje w Sejmie od kilkudziesięciu lat! Nie jest odnotowane z Jego strony żadne przeciwdziałanie Ustawowej Patologii!
    Kto głosował za sabotażem?
    Pan Ptaszyński jest ofiarą Ustawowej Patologii systemu sądowniczego!
    Kto albo kim są jest beneficjenci sabotażu systemu sądowniczego!
    Skomleć do przestępców aby nie popełniali przestępstwa i Nas nie krzywdzili to chyba gruba przesada!
    Może ktoś przedstawi jakąś racjonalną formę egzekucji OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA?
    Używanie racjonalnych argumentów w żądaniu jest chyba właściwą formą!
    Fakty zapisane w ustawach są niepodważalne!
    Obowiązek Sądu orzekania wyłącznie w oparciu o ocenę niezawisłą, też jest niepodważalny!
    Występująca sprzeczność generująca nadal patologię jest faktem!
    Ochrona wskazanej patologii też jest faktem!
    Jakieś rzeczowe sugestie?
    Pozdrawiam.
    Andrzej Tomasz Sobolewski

  • Szanowny Panie!
   Zgadzam się z Panem Andrzejem Wiśniewskim, że treść Pana propozycje jest zacna i godna wsparcia ale forma raczej nie doprowadzi do wywarcia skutecznego wpływu na kogokolwiek z jakiejkolwiek władzy. Dość bezpośrednimi wyrażeniami dostarczyć Pan może (z natury nieprawdziwych ale zmanipulowanych) argumentów na rzecz często nadużywanej oceny, że nasze środowisko jest zgrają frustratów i napaleńców. Naprawdę proszę uwierzyć, że taka metoda nie zadziała. jeszcze raz podkreślam, że co do treści to pełna zgoda … co do formy to nie podzielamy takiej jak Pan zaproponował.
   KO Stowarzyszenia NIEPOKONANI

 15. Nie będę się rozpisywała ale to do zsaranych obowiązków prowadzenie postępowanie przygotowawcze aktu oskarżenia należało wyjaśnić wszystkie zgromadzoneli dowody a nie
  według własnych czyli prowadzących sobie swobodnie a nie dowolnie wybierać zgromadzone dowody w sprawie. Jeszcze raz powtarzam to co jest zamieszczone na osi czasu ( Oni Twą krwią i bezmyślnością się udławią i mam nadzieje a nawet wiarę że przyjdzie taki czas że wszyscy będziemy równi przed prawem). Życzę Wszystkim żebyśmy wszyscy tworzyli Stowarzyszenie Niepokonanych aby Naszą siłą opartą na Naszych łzach poniżaniu względem Prawa nigdy więcej nie dochodziło do Takich tragicznych sytuacji dla innych co przed nami spotkają się z głupotą,ciemnotą i wszechwiedzą możnych Prawa.
  Jestem za wznowieniem sprawy z wyjaśnieniem wszystkich okoliczności sprawy i tragedii do jakiej doszło.

 16. Popieram ułaskawienia Jana Ptaszyńskiego.Takich prokuratorów,którzy bezmózgowo igrają losem ludzi oskarżając ludzi niewinnych powinno zamykać ich od społeczenstwa i zamknąć w podziemnych lochach,jeśli są ślepi na wolności.Żyjemy w czasach Piłata.który wydał wyrok na Chrystusa i umył ręce.Nasze sądy żyją średniowieczem.Dajcie człowieka a paragraf znajdziemy.bo lochy są puste.Wstyd i chańba dla polskiego wymiaru sprawiedliwości.Oddajcie podatnikom pieniądze sprawiedliwi!!!!

 17. brak słów by wyrazić co czuję myśląc o tej sprawie, z całego serca życzę wytrwałości, wierzę że znjdzie się wreszcie wyjście z tej sytuacji, i wreszcie prawda wydzie na jaw….

 18. Oglądałam dzisiaj program , jako studentka prawa jestem przerażona tym co robią ludzie .. Kodeks jasno mówi ” niewyjaśnione okoliczności należy tłumaczyć na korzyść oskarżonego” skoro nie ma poszlak , nie ma dowodów , jest tylko wersja „prokuratorów” , którzy jeszcze nakłaniali do fałszywych zeznań więźniów… Nie skomentuje tych ludzi , bo szkoda słów … Droga rodzino i najbliżsi przyjaciele Pana Jana Płaszyńskiego , wytrwałości i cierpliwości … Nie warto płakać walczcie o sprawiedliwość .. Pozdrawiam serdecznie

 19. Metody jak z PRL-u: daj człowieka ,a dowody znajdziemy( czytaj dopasujemy) .Brak dekomunizacji powoduje taką jakość państwa , bezkarność prokuratorów i sędziów.
  Powrót IV RP jest niezbędny ,zostanie uwolniony Jan Ptaszyński ,a odszkodowanie będą
  płacić prokuratorzy i sędziowie,Panie Seremet gdzie pan jest ,czy pan tego nie widzi ?

 20. jestem za nie moze byc takie polskie sadownictwo , ja rowniez bez podstawnie zostalem skazany przez sad penitencjarnt prosze rowniez o kontak a opowiem wszystko prokurator ktory pije kawr i pali w pokoju gdxie dokonywane sa odwoeszwnia , rowniez prosze o pomoc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s