List do uczestników kongresu „pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”

W okresie wakacyjnym zebraliśmy, uporządkowaliśmy i wprowadziliśmy wszystkie, zebrane na kongresie deklaracje przystąpienia do Ruchu Społecznego NIEPOKONANI 2012. Aktualnie kończymy tą samą pracę w odniesieniu do mailowo przesłanych zgłoszeń, ale jest ich około 6-7 razy więcej więc jeszcze potrzebujemy nieco czasu aby zakończyć tą pracę. Ciągle czekamy na wpis do KRSu ale już niedługo zostanie opublikowany, pierwszy numer naszego „raptularza”, w którym przedstawiać będziemy wszystkie nasze plany, działania, cele i zamierzenia. Poniżej możecie Państwo zapoznać się z treścią listu, który wysłaliśmy już do kilkuset członków ruchu oraz tekst pilotażowego biuletynu z relacją dotyczącą naszych działań oraz przyszłych planów.

Szanowni Uczestnicy i Sympatycy Kongresu „pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”

Przystępując do realizacji zapowiedzi złożonych przez przedstawicieli Ruchu Społecznego NIEPOKONANI 2012, na kongresie w dniu 31.05.2012r. w Warszawie, sporządzany jest obecnie rejestr skarg i zażaleń wniesionych na instytucje i organa władzy państwowej, przez uczestników kongresu. W rejestrze tym znajdą się także skargi napływające nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Aby ten rejestr mógł zostać przedstawiony opinii publicznej, niezbędne jest zadeklarowanie swojej zgody przez osoby wnoszące skargę na ujawnienie własnych danych osobowych (deklaracja do wypełnienia i podpisania zostanie dosłana po otrzymaniu wpisu do KRS).

Następne kroki jakie ruch zamierza wykonać na rzecz dobra swoich członków lub sympatyków, będą dopiero możliwe po uzyskaniu przez Stowarzyszenie formalno-prawnych właściwości, przewidywanych na przełom września i października br. (opracowanie i przyjęcie statutu, rejestracja w KRS, przygotowanie dokumentów programowych, ustanowienie siedziby stowarzyszenia).

Powyższe kroki przewidują:

 1. Odwiedzenie każdego pokrzywdzonego w miejscu jego zamieszkania przez członka zarządu Stowarzyszenia „NIEPOKONANI 2012” lub jego przedstawiciela, w celu dokładnego rozpoznania szczegółów dotyczących jego życiowych problemów.
 2. Aby uzyskać możliwość zaplanowania okresowej, bezpośredniej komunikacji z członkami lub sympatykami Stowarzyszenia, zostaną powołane do życia ich regionalne zespoły.
 3. Przedstawione w rejestrze skargi zostaną poddane w kancelariach adwokackich weryfikacji co do stopnia ich zasadności. Uzyskane tą drogą wyniki prawniczych analiz otworzą drogę poszkodowanym, do wnioskowania o przeprowadzenie rewizji wydanych wyroków lub decyzji administracyjnych oraz do sformułowania pod adresem Państwa roszczeń odszkodowawczych, odpowiadających poziomowi poniesionych przez nich strat w wymiarze moralnym i materialnym.

Czas w jakim te ambitne zamierzenia zostaną zrealizowane w całości, zależeć będzie jednak od zgromadzonych na ten cel materialnych środków wsparcia, na które liczymy ze strony przyjaciół naszego Stowarzyszenia.

Nie mamy jednak żadnej wątpliwości, że powyższe cele uda nam się pomyślnie urzeczywistnić w naszym działaniu, do września 2014 roku.

Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny „NIEPOKONANI 2012”

Pilotażowy biuletyn informacyjny „NIEPOKONANI 2012”

Komitet Organizacyjny Stowarzyszenia „NIEPOKONANI 2012” uprzejmie informuje, iż od sierpnia 2012 roku będzie wydawany oficjalny biuletyn informacyjny Stowarzyszenia. Dzisiaj oddajemy w Państwa ręce wersję pilotażową tego biuletynu, w którym jego treść pozbawiona jest na razie docelowej formy i oprawy graficznej nad którą aktualnie pracujemy. Wyszliśmy jednak z założenia, że dzisiaj istotniejsza jest treść ważnych dla nas, i mamy nadzieję że również dla Państwa, informacji związanych z prowadzoną przez nas działalnością.

W okresie dzielącym nas od Kongresu miały miejsce poniższe wydarzenia:

 1. 01.06.2012 Naczelny Sąd Administracyjny uchylił niekorzystny wyrok I instancji dotyczący sprawy naszych członków założycieli Państwa Adamowskich! Brawo! Sprawiedliwość wygrywa … tylko dlaczego dopiero teraz?
 2. 03.06.2012 otrzymaliśmy list od Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina wyjaśniający przyczyny jego nieobecności na kongresie.
 3. 06.06.2012 roku członkowie założyciele Ruchu Społecznego „NIEPOKONANI 2012” spotkali się w DW Kormoran w Turawie aby podsumować kongres i wytyczyć kierunki dalszych działań.
 4. 04.07.2012 członkowie założyciele uzgodnili tekst statutu Stowarzyszenia „NIEPOKONANI 2012”. Kilka dni później uzgodniony statut został złożony w KRS.
 5. 5.     Sąd ma 3 miesiące na rejestrację Stowarzyszenia choć my mamy nadzieję, że nie będzie zbędnej zwłoki i dość szybko rozpoczniemy działania w ramach Stowarzyszenia. Do tego momentu działamy w ramach Ruchu Społecznego „NIEPOKONANI 2012”.
 6. 9 lipca br. członkowie założyciele RS NIEPOKONANI 2012 – Jerzy Książek i Marcin Kołodziejczyk wzięli udział w konferencji organizowanej przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Podczas tej konferencji doszło  do publikacji pt. „Przyczyny niesłusznych skazań w Polsce”, w której przedstawiono wyniki pierwszych miarodajnych badań dotyczących tego tematu, przeprowadzonych przez dra Łukasza Chojniaka i Łukasza Wiśniewskiego.
 7. W dniach 13-15 lipca 2012 odbył się w Ustce piknik rozrywkowo-edukacyjny współorganizowany przez członków RS NIEPOKONANI 2012. Wystąpiły dzieci z Fundacji Anny Dymnej, Paweł Kukiz z zespołem Piersi oraz Andrzej Grabowski. Rozdawaliśmy ulotki, deklaracje i informowaliśmy o celach i działaniach RS NIEPOKONANI 2012. Już wkrótce na naszej stronie internetowej pełna relacja z tej imprezy.
 8. 13 lipca otrzymaliśmy informację, że Mama naszych członkiń – Anety i Bożeny Mrugała została oczyszczona z bezpodstawnych zarzutów, które doprowadziły ją do aresztu w którym, ze względu na niewystarczającą opiekę medyczną, zmarła.
 9. 21 lipca Gazeta Wyborcza podaje, że Krzysztof Stańko – członek założyciel RS NIEPOKONANI, przez 27 miesięcy bezpodstawnie aresztowany, pozywa skarb państwa o 3 miliony złotych zadośćuczynienia. My, którzy znają Krzysztofa, wiemy, że ta kwota nie odda mu skradzionego czasu. Jeśli ją otrzyma, a powinien, będzie symbolicznym zaledwie aktem sprawiedliwości.
 10. 24 lipca NSA uchyla, zaskarżony przez Janusza Ratomskiego – członek założyciel RS NIEPOKONANI, wyrok WSA! Kolejny sukces NIEPOKONANYCH! Oby tak dalej … .
 11. Zaraz po kongresie utworzyliśmy bazę danych wszystkich uczestników kongresu oraz sympatyków naszego ruchu. Od tej chwili systematycznie i metodycznie wprowadzamy zebrane dane uzupełniając tą bazę. Już wkrótce ta praca powinna zostać pomyślnie ukończona.
 12. Bezpośrednio przed kongresem, również w jego trakcie oraz po kongresie w czerwcu i lipcu otrzymaliśmy, od pokrzywdzonych przez instytucje państwowe, przeszło 2,5 tysiąca telefonów. Serdecznie za nie dziękujemy, jednocześnie przepraszając, że nie wszystkie połączenia udało nam się odebrać.
 13. Przez ostatnie 2 miesiące podjęto szereg działań o charakterze strategicznym, których efekty będą już wkrótce opublikowane w kolejnych wydaniach biuletynów oraz na stronie internetowej http://www.niepokonani2012.pl, na której odnajdziecie Państwo szereg ciekawych informacji oraz doniesień medialnych. Już od sierpnia strona będzie aktualizowana na bieżąco.

Krótko o tym co przed nami:

 1. Cały czas czekamy na decyzję Sądu dotyczącą wpisu naszego Stowarzyszenia do KRS – bez tej koniecznej formalności nie możemy działać w pełnym tego słowa znaczeniu.
 2. Brak wpisu KRS uniemożliwia nam przesłanie Państwu oficjalnych formularzy członkowskich do Stowarzyszenia. Nie mogliśmy jednak dłużej czekać z bieżącą korespondencją. W najbliższym czasie, zaraz po otrzymaniu wpisu do KRS, wyślemy do Państwa oficjalne deklaracje członkowskie.
 3. Dzięki uprzejmości Pani Bożenny Kolby, jednej z uczestniczek kongresowych paneli dyskusyjnych, już w najbliższym czasie będziemy mieli biuro Stowarzyszenia, które pozwoli nam na zdecydowanie szybszą realizację założonych na kongresie celów i zamierzeń. Aby jednak mogło się to zmaterializować musimy otrzymać sądowy wpis do KRS.
 4. Jesienią tego roku,  na podstawie historii przekazanych nam przez pokrzywdzonych, opublikujemy obszerny RAPORT o skali niesprawiedliwości w Polsce. Będzie to raport konstruktywny, co oznacza że wnioski w nim zawarte będą konkretnymi wskazaniami dla władz państwowych, dotyczącymi zmian legislacyjnych w zakresie zarówno tworzonego jak i stosowanego prawa.
 5. Cały czas poszukujemy chętnych sympatyków naszego ruchu i stowarzyszenia, którzy chcieliby zaangażować się w prace stowarzyszenia budując regionalne „społeczności niepokonanych”. Zgodnie z naszą deklaracją, już tej jesieni, zamierzamy objechać całą Polskę aby dotrzeć do każdego pokrzywdzonego lecz NIEPOKONANEGO. Dlatego każda deklaracja pomocy z Waszej strony w tym zakresie jest nieoceniona. Tylko dzięki Wam, w regionach gdzie WY żyjecie, pracujecie i działacie, będziemy mogli dotrzeć do wszystkich spostponowanych przez instytucje państwowe, którzy oczekują na wyrazy ludzkiej empatii. Tworząc liczne lokalne „społeczności niepokonanych” urośniemy w znaczącą siłę, gwarantującą przeprowadzenie realnych zmian w naszym kraju, zgodnych z naszymi oczekiwaniami i pragnieniami.

Mamy nadzieję, że nasze dotychczasowe działania jak i też zakreślone plany zyskają Państwa przychylność. Chcemy nasz ogólnopolski ruch tworzyć wspólnie z Wami. Tylko razem, skonsolidowani i zdeterminowani możemy się skutecznie przeciwstawić instytucjonalnej bezkarności. Liczymy na każdego z Was i wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli możliwości do nas dołączyć.

 Z wyrazami szacunku

 Komitet Organizacyjny Stowarzyszenia

„NIEPOKONANI 2012”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s