Tryptyk o wymiarze sprawiedliwości – cz.1

W serwisie NaTemat.pl dzisiaj została opublikowana I część tryptyku Marcina Kołodziejczyka odnosząca się do kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Zachęcamy do czytania, analizowania i komentowania.

W dniu 30 sierpnia 2012r. odbyła się sejmowa debata poświęcona tzw. „aferze Amber Gold”. To bardzo ważny dzień dla wszystkich tych, którzy domagają się poważnej, publicznej dyskusji dotyczącej stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości. Niestety elity polityczne zamiast wykorzystać tą sposobność do przeprowadzenia prawdziwie merytorycznej dyskusji nad kierunkami i sposobami zaradzeniu patologii zakorzenionych w systemie administracji publicznej, prokuraturze i sądach, to poświęcili całą sejmową debatę na bezproduktywną walkę partyjną.

Analizując to co w ostatnich tygodniach zostało wypowiedziane przez decydentów i przedstawicieli opozycji, napisane przez komentatorów, ekspertów i publicystów oraz wygłoszone z mównicy sejmowej, należy dojść do wniosku, iż sprawa Amber Gold może mieć znaczący wpływ na zmianę podejścia rządzących oraz elit politycznych do problemu złej kondycji wymiaru sprawiedliwości.  Jest to bardzo ważne dla wszystkich pokrzywdzonych przez instytucje państwowe, w tym: administrację publiczną, aparat skarbowy, urzędy celne, ZUS, prokuraturę i sądy. Padło wiele ważnych, potrzebnych ale też złowieszczo brzmiących słów oraz deklaracji, wypowiedzianych przez przedstawicieli najważniejszych organów władzy państwowej oraz polityków partii opozycyjnych.

Dokąd zmierza polski wymiar sprawiedliwości?

czytaj więcej na http://marcinkolodziejczyk.natemat.pl/29393,tryptyk-o-wymiarze-sprawiedliwosci-cz-1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s