Pamiątajmy o Witku Szybowskim!

„Gdy ktoś kto mi jest światełkiem,

gaśnie nagle w biały dzień.

Gdy na drodze za zakrętem,

przeznaczenie spotka  mnie.

Czy w bezsilnej złości, łykając żal,

dać się powalić?”

Dzisiaj powyższe słowa zaczerpnięte z hymnu zespołu Perfect, są wyrazem głębokiego smutku po stracie przyzwoitego człowieka, ojca i przyjaciela. Są te słowa również wyrazem gniewu skierowanego w stronę tych, dla których ludzkie życie jest pionkiem na szachownicy własnych interesów.

Witold Szybowski był wrażliwy ale niezłomny w dążeniu do prawdy.  Mimo to został odarty, z przynależnej każdemu uczciwemu człowiekowi, godności osobistej. W imię chęci zysku, szubrawcy chowający się za czerwono zdobionymi togami, reprezentujący system bezprawia, bezduszności, pogardy i niesprawiedliwości, próbowali Go poniżyć i skompromitować. Nieskutecznie, … bowiem obiecaliśmy, że prawdę o życiu Witka wydobędziemy na wierzch. Prawda ta nie spocznie ani dzisiaj, ani jutro, ani nigdy, w grobie razem z Witkiem. Ona pozostanie z nami, którzy nie pozwolą na jej zakopanie.

Żegnając go dzisiaj  zachowujemy w pamięci naszą pewność, że Witek do końca swoich dni pozostał niepokonany, bo mimo wielu zadanych mu udręk był uczciwy, niezłomny i po ludzku wrażliwy.

Zamierzamy „… wrócić i oddać na nowo ten cały świat honoru, który osłania ta biała rękawiczka!” pamiętając o tych, których nam przedwcześnie zabrano – pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI

Witold Szybowski

Pamiętajmy o Witku Szybowskim

One response to “Pamiątajmy o Witku Szybowskim!

  1. Wyrazy współczcia dla Rodziny , Przyjaciół oraz wszystkich tych którzy towarzyszyli Witoldowi Szybowskiemu. W imieniu tych, którym odebrano prawo do godnego życia, pozostaniemy NIEPOKONANI w walce o nie tolerowanie takich faktów. Śpijcie SPOKOJNIE , NIE ZAPOMNIEMY.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s