WSTĘPNE WNIOSKI z kongresu stowarzyszeniowego „pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”

Kiedy minęły już emocje sportowe związane z wielkim świętem jakim były organizowane w naszym kraju igrzyska piłkarskie EURO 2012 POLAND-UKRAINE, wracamy do swoich normalnych i codziennych powinności, które odłożyliśmy na czas po zakończeniu tej jakże ważnej dla Polski imprezy sportowej. Inicjatorzy Ruchu Społecznego „NIEPOKONANI” również w tym okresie znacznie ograniczyli swoją działalność na polu publikowania informacji związanych ze swoją działalnością. Uczyniliśmy tak głównie z dwóch powodów:

1. Zebrany przed, w trakcie i po kongresie kapitał ludzkich spraw jest tak duży, iż cały czas pracujemy nad jego właściwym ułożeniem i zagospodarowaniem

2. Mimo wielu lat mitręgi ludzi pokrzywdzonych i ich słusznego oczekiwania na wyrazy pokory i próby zadość im uczynienia ze strony Państwa Polskiego, doszliśmy do wniosku, że nie będziemy zakłócać naszymi działaniami tak ważnego dla naszego kraju wydarzenia jakim była organizacja wyżej wspomnianego turnieju piłkarskiego EURO 2012.

Dzisiejsza data jest według nas najlepszą na publikację naszych wstępnych wniosków:

WSTĘPNE WNIOSKI

z kongresu stowarzyszeniowego

„pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”

odbytego w dniu 31 maja 2012r. w Warszawie

Zarząd Ruchu Społecznego NIEPOKONANI czuje się zobowiązany do rzetelnego przedstawienia najbliższych zamierzeń, celów i kierunków swojej działalności.

Oto one:

Ruch Społeczny utworzyli ludzie pokrzywdzeni przez instytucje państwa, którym wcześniej były poświęcone odcinki programu telewizji POLSAT p.t. „Państwo w Państwie”. Rozrósł się ten ruch w sposób absolutnie spontaniczny w ciągu zaledwie 5 tygodni, osiągając liczbę kilku tysięcy członków lub sympatyków. Jego liczebność systematycznie się powiększa. Dynamika tego wzrostu to spore zaskoczenie dla grupy inicjatywnej ruchu a zwłaszcza jego rozmiar, który zaświadcza niestety o niespodziewanie dużej skali nieprawości, zakorzenionych w instytucjach naszego państwa.

Najbliższe zamierzenia – to wstępne opracowanie rejestru skarg złożonych przez uczestników kongresu oraz osób niemogących nań dotrzeć, które na ogół dotyczą zarzutów ferowanych przez prokuraturę na podstawie fałszywych dokumentów, niepotwierdzonych domniemań, pomówień i insynuacji, a także przypadków korzystania przez aparat skarbowy, urzędy celne, ZUS i niegodziwych urzędników państwowych z udzielonego im przywileju bezkarności, w okolicznościach świadomego podejmowania błędnych decyzji. Zawartość rejestru zostanie poddana prawniczej weryfikacji w kancelariach adwokackich. Upublicznienie rejestru w formie wydawniczej, będzie przedmiotem rozważania.

Cel główny ruchu – to jest aby obywatel jako osoba fizyczna lub przedsiębiorca, który stał się ofiarą prokuratorsko-sądowych albo urzędniczych błędów lub pomyłek w okresie 23 lat transformacji ustrojowych, doczekał się aktu pokory i zadośćuczynienia ze strony Państwa Polskiego. W dążeniu do tego celu kierujemy się przekonaniem, że każdy kto przeżywał wieloletnią gehennę przewodów sądowych, zostając spostponowany, odarty z ludzkiej godności i nierzadko materialnie zrujnowanych, ma prawo domagać się odszkodowania ze strony winowajcy.

Ruch Społeczny „NIEPOKONANI”, będąc dynamiczną siła wstępującą, umacnia się w swoim przekonaniu, że osiągnięcie tego celu staje się jedynie kwestią czasu. Do rozmów o sposobie zrealizowania tego celu będziemy zapraszać przedstawicieli władzy państwowej i polityczne środowiska, życzliwe idei sprawiedliwości społecznej.

Kierunek działań ruchu – to systematyczne poszerzanie poparcia społecznego. Główna inicjatywa w tym zakresie będzie zmierzała w okresie najbliższych dwóch lat do zaktywizowania społeczno-politycznych nurtów reformatorskich i wywodzących się z nich kandydatów, aspirujących do udziału w najbliższych wyborach. Pozostając konsekwentnie ruchem politycznie indyferentnym będziemy otwarci na współpracę z każdymi, ale zarazem tylko tymi środowiskami, których deklaracje nie mają postaci odroczonych obietnic do zrealizowania na powyborczy czas lecz przewidują działania czynione środkami sumiennej, demokratycznej pragmatyki, realizowanej na bieżąco, każdego dnia – najlepiej od dzisiaj.

6 responses to “WSTĘPNE WNIOSKI z kongresu stowarzyszeniowego „pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”

 1. Panie Marcinie,
  Byłam na Kongresie… ale dalej nie bardzo jest dla mnie jasne – czy Niepokonani mają zamiar walczyć rownież z bezprawiem prokuratorsko-sądowym w sprawach karnych „nieprzedsiębiorców” czy też ruch ukierunkowany jest do obrony interesów przedsiębiorcow – wlączając aspekt prokuratorsko-sądowy?

  Jeżeli macie zamiar walczyć z róznymi aspektami bezprawia, włacznie z poszkodowanymi w sprawach karnych „nieprzedsiębiorcami” wydaje się, że musicie o tym wyraźnie powiedzieć jak również zorganizować jakieś struktury w ramach przyszłej organizacji zajmujące sie róznymi aspektami bezprawia.

  Wiem z rozmów z uczestnikami Kongresu, że było tam wielu uczestników wiążących duże nadzieje z tym ruchem- a ich sprawy dotyczyły pokrzywdzonych podczas postepowania karnego „nieprzedsiębiorców”

  Będę zobowiązana, jak mi Pan wyjaśni tę kwestię.
  Pozdrawiam serdecznie

  • Pani Marysiu!Indywidualnie i zespolowo bedziemy walczyc z ta banda niegodziwcow i lapowkarzy!Tez bylem na Kongresie(Ten w czarnym kapeluszu-jedyny zreszta w kapeluszu podczas Kongresu!)

  • Szanowana Pani,
   serdecznie przepraszam za długi czas oczekiwania na odpowiedź spowodowany okresem urlopowym.
   „Nieprzedsiębiorcy” są dla nas TAK SAMO WAŻNI jak przedsiębiorcy i będziemy działać tak aby wszyscy pokrzywdzeni otrzymali ze strony władzy wyrazy pokory i zadośćuczynienia – to nasz cel nadrzędny. W momencie kiedy już wykrystalizuje się nasza wewnętrzna struktura organizacyjna wtedy również będziemy pomagać, na ile możemy, w pojedynczych sprawach naszych sympatyków – osoby pokrzywdzone.

   Pozdrawiam
   Marcin Kołodziejczyk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s