Chocholi taniec Prokuratury Generalnej ws. Krzysztofa Stańki

Z niekłamanym zdziwieniem przyjęliśmy informacje dotyczące oceny pracy prokuratora Romana Pietrzaka w sprawie Krzysztofa Stańki współzałożyciela Ruchu Społecznego NIEPOKONANI

Najważniejsze fakty:

 1. Krzysztof Stańko spędził 27 miesięcy w areszcie bez możliwości kontaktowania się z najbliższymi. W tym czasie jego żona, dzieci i pozostali najbliżsi byli osieroceni oraz poddani ciężkiej próbie zmierzenia się ze społecznym stygmatyzowaniem ich męża i ojca.
 2. prokurator zamknął w areszcie osobę, w stosunku do której jedynym dowodem były pomówienie gangstera znanego z wyłudzeń za składanie fałszywych zeznań.
 3. narkotyki, które rzekomo miałby być produkowane w ośrodku wczasowym, miałby być ukrywane na wyspie … która nie znajduje się na żadnej mapie, jak i też w rzeczywistości nikt, poza prokuratorem, jej nie widział (sic!)
 4. Już po 20 dniach od aresztowania specjaliści CBŚ stwierdzili, że w ośrodku Krzysztofa Stańki nie ma śladu jakiejkolwiek obecności substancji niedozwolonych.
 5. Prokuratorski opis rozmieszczenia budynku i pomieszczeń w których miała być prowadzona produkcja, odbiega zasadniczo o rzeczywistego układu pomieszczeń w ośrodku Krzysztofa Stańki. Czyżby opis ten był stworzony w wyniku narkotycznej wizji osoby która go spreparowała? Jak na ironię ten sarkazm oddaje całość tej tragifarsy z którą mamy do czynienia w tym (nie tylko w tym) przypadku.
 6. Rewelacji gangstera nie potwierdziły ŻADNE INNE DOWODY (sic!)

… mimo to, uczciwy człowiek, przedsiębiorca ojciec i mąż spędził 27 miesięcy w areszcie.

Prokurator Generalny nie widzi jednak nic złego w postępowaniu prokuratora. Zasłania się cyframi, statystyką i tym, że nie zostało (podobno) złamane prawo, dlatego nie ma podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego.

Powszechną niestety jest już wiedzą to, że standardy dotyczące osób publicznych związane z ich cywilną odwagą, motywującą do przyznania się do błędu, są bardzo niskie w naszym kraju. Niestety te same standardy dotyczą też Prokuratury Generalnej. Jest to dość żenujące i wstydliwe, że w sytuacji ewidentnego błędu lub też celowego działania wymierzonego przeciw obywatelom Rzeczpospolitej, jeden z organów władzy państwowej nie widzi potrzeby uczeniania aktu ekspiacji – czyli czysto ludzkiego aktu pokory wyrażonego słowem przepraszam w stosunku do obywatela, któremu UKRADZIONO 27 miesięcy życia i podeptano godność osobistą!

Analizując doniesienia medialne nie można dostrzec obecnie choćby jednego środowiska (poza sama prokuraturą) które podejmowałoby próby obrony prokuratury przed coraz większą liczbą stawianych jej zarzutom. Dlatego ten brak pokory ze strony Prokuratury Generalnej oraz „zamiatanie spraw pod dywan” należy uznać albo za niefrasobliwość oraz brak roztropności, albo za celowe działanie na szkodę obywateli.

Więcej na temat tej sprawy można przeczytać w dzisiejszej Rzeczpospolitej – http://www.rp.pl/artykul/16,891734-Seremet-przymyka-oko-na-bledy-podwladnych-.html

2 responses to “Chocholi taniec Prokuratury Generalnej ws. Krzysztofa Stańki

 1. Do Pana Krzysztofa Stańki (Stańko, o ile Pańskie nazwisko nie odmienia się przez przypadki).

  Uprzejmie proszę Pana, Panie Krzysztofie, o jak najszybsze nawiązanie ze mną kontaktu – moją wizytówkę ma pan Marcin, ale na wszelki wypadek podaję numery telefonów:

  Stacjonarny: (75) 642-78-40
  Komórkowy: 662-757-077

  Krzysztof Jacek Szklarski

 2. Seremet taka oceną dał zielone światło prokuratorom. Możecie oskarżać bez wystarczających dowodów i nie poniesiecie za to żadnej odpowiedzialności. Miażdżący wyrok sądu nie ma dla niego żadnego znaczenia.Prawdziwe państwo w państwie. Degrengolada tej instytucji osiągnęła niespotykaną skalę. Przez 22 lata politycy wyhodowali potwora który swoimi działaniami umieścił Polskę w czołówce przegrywanych spraw przed ETPC. Ale rządzący nie widzą problemu, to ich nie dotyczy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s